baner_A
PROMOCJE
OFERTY
PRZECENY
TYLKO U NAS
Bestsellers
okl Sekrety i marzenia Violetty - rok pózniej
Egmont
cena det. 29,99 zł
okl Ostateczny cel
Kava Alex
Harlequin
cena det. 36,99 zł
» More...... «
baner_B

Wydawca poleca

Morelowy sad

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka
Stron: 486
ISBN: 978-83-7536-763-8

Cena detaliczna: 34,90 zł

Wzruszająca opowieść o bezinteresownej miłości, osadzona w niezwykłej scenerii amerykańskiego Zachodu. Mieszkający na odludziu, u stóp Gór Kaskadowych samotny mężczyzna Talmadge pielęgnuje swój owocowy sad. Jego monotonne, proste życie zmieni się, gdy do jego posiadłości trafią Della i Jane, nastoletnie dziewczyny, które uciekły od stręczyciela. Obie są w ciąży, obie nieufne, przestraszone, głodne. Talmadge postanawia otoczyć je opieką, odkrywa w sobie wielkie pokłady uczuć i empatii, a dziewczęta stopniowo nabierają do niego zaufania – czują, że odnalazły swoje miejsce na ziemi. Wkrótce jednak ktoś brutalnie zakłóci ich szczęście.

Przejmująca historia o potrzebie bliskości, epicki rozmach, a zwłaszcza wspaniałe portrety głównych bohaterek zaskarbiły sobie sympatię czytelników. Książka trafiła na listę bestsellerów "New York Timesa" i została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków.


"Przywodzi na myśl „Wichrowe wzgórza”."
„The Washington Post”

"Wielu współczesnych pisarzy próbowało opowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest rodzina, jednak niewielu się to udało w tak mądry, niemal poetycki sposób."
„The New York Times”

"Przepiękna powieść."
„The Boston Globe”

"Bardzo poruszający debiut. Coplin pokazuje, jak odwaga i współczucie mogą zmienić życie i wybawić okaleczone dusze."
„Publishers Weekly”

"Znakomita książka obdarzonej wielkim talentem młodej autorki."
„The Dallas Morning News”

"„Morelowy sad” jest oszałamiającym osiągnięciem."
National Public Radio

Szepty lasu

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka
Stron: 296
ISBN: 978-83-7536-738-6

Cena detaliczna: 29,90 zł

Najnowsza powieść autora światowego bestsellera "Zimna Góra", zekranizowanego pod tytułem "Wzgórze nadziei".
"Szepty lasu" to pełna napięcia i niepokoju historia o miłości, rozgrywająca się w niewielkim miasteczku w Appalachach w latach sześćdziesiątych XX wieku. Na odludziu, w skromnej chacie na skraju lasu Luce opiekuje się cierpiącymi na mutyzm bliźniętami swojej zamordowanej siostry. W życiu tej silnej, niepokornej, ale od lat samotnej i spragnionej bliskości kobiety pojawia się niejaki Stubblefield, który zaczyna zabiegać o jej względy. Tymczasem rodzącemu się uczuciu oraz bliźniętom zagraża nieobliczalny mężczyzna z przeszłości.
Szepty lasu to wciągająca, nastrojowa, pięknie napisana opowieść. Charles Frazier po raz kolejny udowadnia, że jest pisarzem najwyższej próby.


"Fantastyczna książka."
„The Washington Post”

"Frazier demonstruje epicki rozmach, ale jego geniusz tkwi w szczegółach – doskonale zna realia Ameryki i z talentem potrafi je pokazać."
„The Times”

"„Szepty lasu” to najlepsza książka Fraziera."
„The Sunday Times”

"Największą siłą Fraziera, prócz zdolności do portretowania realiów, jest czułość, z jaką opisuje międzyludzkie relacje i związki."
„Publishers Weekly”

"Frazier znakomicie potrafi budować emocjonalnie skomplikowane postacie."
„The Guardian”

"Charles Frazier ma niezwykłe oko do szczegółów i dar opisywania ludzkich ułomności. „Szeptem lasu” powraca do rejonu Appalachów i jego mieszkańców, którzy ukształtowali go jako pisarza.
„News and Observer”

"Bohaterów książki nie da się zapomnieć, a język powieści jest niemal liryczny."
„Booklist”

Sucha sierpniowa trawa

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka
Format: 12.5x20.5cm
Stron: 304
ISBN: 978-83-7536-692-1

Cena detaliczna: 29,90 zł

Przeł. Paweł Lipszyc

Wciągająca opowieść w duchu "Służących" i "Sekretnego życia pszczół" o przyjaźni między Mary, ciemnoskórą służącą, i Jubie, trzynastoletnią białą dziewczynką z szanowanej, zamożnej rodziny, która, jak się okazuje, skrywa wiele niewygodnych tajemnic… Poruszająca historia o potrzebie bliskości, szczerości, tolerancji, wyrozumiałości dla inności, niezgody na rasizm i zarazem pasjonujący obraz amerykańskiej rodziny i prowincji Południa Stanów w burzliwych i pełnych napięć latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.


"Przejmujące, jak ta obyczajowa powieść, opisująca życie rodzinne i społeczne w Ameryce lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, jest potrzebna polskiemu czytelnikowi. W przystępny sposób dotyka problemów tolerancji, wyrozumiałości dla inności. Tematów ciągle nieprzepracowanych w naszym kraju. Gorąco polecam."
Maja Ostaszewska

"Amerykańskie południe w latach 50. to miejsce, w którym trudno jest się odnaleźć komuś, kto tak jak bohaterka "Suchej sierpniowej trawy" ze swoją dziecięcą wrażliwością nie potrafi zaakceptować rasizmu i uprzedzeń wobec drugiego człowieka. To powieść o dojrzewaniu i szukaniu odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. A w tle kolorowe światła lunaparków, wata cukrowa i podróże wielkim samochodem. Mit Ameryki jako świata wolnych ludzi i okrutna prawda o tym, że o tę wolność niektórym przyjdzie jeszcze długo walczyć."
Anna Dziewit-Meller

"Mocny debiut."
„Publishers Weekly”

"Trzymająca w napięciu historia."
„Booklist”

"„Sucha sierpniowa trawa” to niezwykły debiut opowiadający o rodzinie, której więzy zdają się trzeszczeć. To także panorama amerykańskiego Południa sprzed ponad półwiecza oraz opowieść o odchodzącej epoce. Młodziutka Jubie Watts jest znakomitą bohaterką i narratorką tej historii, albowiem nieskażona jeszcze konwenansami dostrzega sprzeczności i hipokryzję świata dorosłych i ma odwagę stawiać im pytania. Autorka tworzy bardzo autentyczne postacie i tak przekonująco opisuje scenerię Południa, że możemy niemal poczuć jej zapach. Przepiękna książka."
Karen White, autorka bestsellera "Zagubione godziny"

Czas Motyli

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka
Stron: 424
ISBN: 978-83-7536-693-8

Cena detaliczna: 29,90 zł

Przeł. Barbara Sieradz

Siostry Mirabal – tytułowe Motyle – to bohaterki narodowe na Dominikanie. Zaangażowały się w walkę o wolność w czasach krwawej dyktatury Rafaela Trujillo. Trzy z czterech sióstr zapłaciły za to najwyższą cenę. Julia Alvarez pasjonująco odtwarza historię ich życia, świat uczuć i wartości, a także egzotyczne realia Dominikany. Charyzmatyczne, pełne pasji i zaangażowania bohaterki zjednały sobie sympatię i uznanie tysięcy kobiet na całym świecie.
Powieść Julii Alvarez stała się światowym bestsellerem i przetłumaczono ją na szesnaście języków. Książka była nominowana do prestiżowej nagrody National Book Critics Circle Award, zyskała też dużą popularność wśród klubów czytelniczych. Powieść zekranizowano, a w filmie wystąpili m.in. Salma Hayek i nominowany do Oscara Edward James Olmos.
W 1999 roku ONZ ustanowiło 25 listopada Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, by uczcić rocznicę brutalnego morderstwa trzech sióstr Mirabal.

"Historia Republiki Dominikańskiej lat pięćdziesiątych oczami czterech wyjątkowych kobiet. Piękna opowieść o mocy rodziny, przyjaźni i miłości. O tym, jaką cenę trzeba zapłacić żeby być prawdziwie wolnym."
Agnieszka Grochowska

"Wspaniała, pełna czułości powieść. Pasjonująca opowieść o odwadze, patriotyzmie i rodzinnej więzi."
Magazyn „People”

"Doskonałe połączenie wyobraźni i autentycznej historii."
„The Denver Post”

"„Czasem Motyli” Alvarez pokazała, że jest najwybitniejszą kronikarką latynoskich losów."
„The Washington Post”

"Pochwała kobiecej odwagi."
„Kirkus Review”