WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
USŁUGIDYSTRYBUCYJNE LOGISTYKA DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
STRONA STARTOWA

DLA KSIĘGARŃ


Zaufanie 1800 księgarzy to wynik ciągłego doskonalenia usług na polskim rynku książki. Powyżej 90 tys. indeksów, w tym ponad 74 tys. tytułów w ciągłej sprzedaży!

DLA WYDAWNICTW

Jesteśmy nie tylko liderem sprzedaży książek, ale również platformą dystrybucyjną oferującą swoje usługi w nowoczesnym centrum logistycznym w Strykowie, k. Łodzi.

DLA BIBLIOTEK


Już ponad 2800 bibliotek doceniło wygodę współpracy z naszą firmą. Najbogatsza oferta na rynku, funkcjonalny Magazyn Wirualny- to biblioteki chwalą sobie najbardziej.

AKTUALNOŚCI

25-28 PAŹDZIERNIKA 2018

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to prestiżowe święto czytelników i wydawców. Impreza organizowana cyklicznie od 1997 roku stała się punktem rozpoznawczym na kulturalnej mapie Krakowa. Spotkania autorskie, możliwość poznania nowości wydawniczych oraz szereg wydarzeń towarzyszących przyciągają do stolicy małopolski rekordowe liczby odwiedzających.

OSDW Azymut i Grupa PWN  zapraszają  Państwa do odwiedzenia stoiska C38.

27 października spotkania autorskie :

- godz. 11.00 - profesor Andrzej Chwalba „Wielka Wojna Polaków 1914-1918"

- godz. 12.00 - profesor Andrzej Piasecki „Wiek burzy i spokoju. Kalendarium dziejów Polski 1918-   2018"

- godz. 13.00 - Ewa Sułek „Chłopak z pianinem. O sztuce i wojnie na Ukrainie"

Serdecznie zapraszamy!

 

 

więcej      

 

Kolejna edycja targów „Inna strona księgarni" już za nami. W dniach 4-5.10.2018 w hotelu Ossa gościliśmy wydawców, dostawców gier planszowych i zabawek oraz liczne grono księgarzy. Dwudniowe spotkanie pozwoliło zaprezentować wszystkim wystawcom szeroką ofertę wydawniczą i produktową.

Tegorocznej edycji targów towarzyszyła konferencja, której tematem były „Gry planszowe w księgarni - rodzaje, typy, odbiorcy, co zamawiać, jak sprzedawać, z czym łączyć". W związku z dynamicznym rozwojem rynku gier planszowych, prezentacja i sprzedaż tego asortymentu w księgarniach staje się szansą na dotarcie do nowych  odbiorców.

Trend, który można określić „renesansem gier planszowych" trwa od kilku lat, a świadczą o nim liczby.  Światowy rynek gier planszowych w 2016 roku był szacowany na ponad 3 mld dolarów (a do 2021 r. jego wartość ma się podwoić), a rynek polski na 400 mln złotych ze wzrostem na poziomie 15-20% rocznie.  Polska staje się więc po Niemczech i Francji, największym europejskim graczem - dosłownie i w przenośni.  Targi gier planszowych w niemieckim Essen corocznie przyciągają rzesze zainteresowanych, w roku ubiegłym było to 200 tysięcy odwiedzających.

Promocja i sprzedaż gier planszowych może stanowić wyzwanie, temat konferencji miał przynieść księgarzom odpowiedzi na pytania, w jaki  sposób skutecznie docierać do nabywców gier. Jedną z metod jest nawiązanie do planszowych odpowiedników pozycji książkowych. Dla przykładu możemy wymienić gry, które powstały na podstawie  „Bożego igrzyska" Davies'a,  „Gry o tron" Martina, „Władcy pierścieni" Tolkiena i „Wiedźmina" Sapkowskiego. Szansą dla księgarzy staje się więc zainteresowanie gracza literaturą, a czytelnika grą.

Podczas konferencji zostały dodatkowo omówione zagadnienia związane z ekspozycją gier planszowych. Wskazanie na potrzebę podziału tytułów przeznaczonych dla dzieci i dorosłych, wyznaczanie specjalnych obszarów („wysp") lub witryn, a także bezpośredni dostęp, gdzie zainteresowani mogliby wybrane gry testować.

1 2 4 4

Dla licznie przybyłych księgarzy przewidziane były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, których rozstrzygnięcie miało miejsce podczas uroczystej kolacji.

Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie licząc, że tegoroczne targi były okazją do wielu spotkań w miłej atmosferze i jednocześnie do zdobycia wielu informacji branżowych.

1 2 3

więcej      
MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI

 1. Chłopcy z Placu Broni
  Molnar Ferenc
 2. Kajko i Kokosz Szkoła latania
  Christa Janusz
 3. Cukiernia Pod Amorem Dziedzictwo Hryciów
  Gutowska-Adamczyk Małgorzata
 4. Macierewicz Jak to się stało
  Piątek Tomasz
 5. Dobre uczynki
  Krawczyk Agnieszka
 6. Ucho Igielne
  Myśliwski Wiesław
 7. Klub niewiernych
  Lingas-Łoniewska Agnieszka , Koziarski Daniel
 8. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek
  Bednarek Justyna