WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
USŁUGIDYSTRYBUCYJNE LOGISTYKA DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
HOSTING KSIĘGARSKI

POMOC

Pytania i odpowiedzi

 • Co to jest Hosting?
  Hosting księgarski = Konto www + księgarnia internetowa + konto pocztowe, czyli usługa dla księgarzy współpracujących z Azymutem, polegająca na zaprojektowaniu i uruchomieniu spersonalizowanej księgarni internetowej, wraz z pełną obsługą logistyczną. Program usługi hostingowej pozwala na uruchomienie sklepu internetowego, któremu nadasz nazwę swojej księgarni, wprowadzisz logo, informacje kontaktowe, adres, opis - właściwie dowolną treść według własnego uznania. Możesz wybrać kolor swojej witryny, dodać zawartość, określić grafikę, tło, tapetę. Możesz dokonywać zmian w ramach ustalonych schematów, w które wpisany jest cały system, podobnie jak kompozycje czy własności pulpitu w systemie Windows. Umożliwimy uruchomienie sprzedaży internetowej bez ponoszenia kosztów projektowania i instalacji strony internetowej oraz kosztów realizacji zamówień.
 • Jak założyć Księgarnię Hostingową?
  Jeśli posiadasz własną księgarnię stacjonarną lub zamierzasz ją otworzyć, zgłoś się do nas i podpisz z nami umowę na usługę Hostingu Księgarskiego. Wspólnie uzgodnimy nazwę Twojej Księgarni Internetowej i wybierzemy dla niej domenę internetową. Spersonalizujemy wygląd Twojej Księgarni. Założymy również konto Administratora, które umożliwi zarządzanie nią poprzez dedykowany Panel Administracyjny. Przeszkolimy Ciebie i Twoich pracowników oraz zapewnimy stałe wsparcie Twoich działań. Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem swojej własnej Księgarni Hostingowej lub masz pytania dotyczące Hostingu Księgarskiego, skontaktuj się z nami.
 • Czy mogę przetestować Księgarnię Hostingową przed podpisaniem umowy?
  Tak, do Twojej dyspozycji oddajemy wersję demo Księgarni Hostingowej. Możesz bez ograniczeń testować pełną wersję księgarni internetowej. Wybierz szablon, stwórz ofertę - przekonaj się, jak łatwo jest kierować księgarnią internetową:
  Dostęp do księgarni: www.demo.osdw.pl.
  Poprzez panel administracyjny: www.demo.osdw.pl/admin
  .
 • Co należy zrobić, aby aktywować Księgarnię Hostingową?
  Po podpisaniu umowy hostingowej i ustaleniu szczegółów związanych z wyglądem strony księgarni internetowej prześlemy protokół zdawczy, w którym poinformujemy o sprawach związanych z: administracją strony, sposobami kontaktu z Działem Obsługi Klienta oraz informacjami niezbędnymi do aktywacji Księgarni Hostingowej i konta pocztowego.
 • Jak będę zarządzał Księgarnią Hostingową?
  Do Twojej dyspozycji oddajemy profesjonalny Panel Administracyjny, poprzez który będziesz mógł zarządzać Księgarnią Hostingową. W panelu możesz wybrać szablon swojej witryny, dodać zawartość, grafikę, ustalić rabaty na grupy towarowe oraz dla poszczególnych klientów, wysłać mailingi i newslettery do zarejestrowanych użytkowników i subskrybentów.
 • Czy muszę instalować jakieś oprogramowanie, by mieć dostęp do Panelu Administracyjnego?
  Dostęp do Panelu Administracyjnego Księgarni Hostingowej możliwy jest z dowolnego komputera z dostępem do internetu przy pomocy standardowej przeglądarki www.
 • Mam już wykupioną własną domenę. Czy będę mógł ją wykorzystać?
  Tak. Jeżeli posiadasz swoją domenę możesz ją wykorzystać, zakładając Księgarnię Hostingową.
 • Na jaki okres zawierana jest umowa?
  Umowa zostaje zawarta na czas nieograniczony. Umowa nie podlega wypowiedzeniu przed upływem trzech miesięcy od daty jej zawarcia - po upływie tego okresu może zostać rozwiązana po uprzednim jednomiesięcznym wypowiedzeniu złożonym na piśmie.
 • Od kiedy i za co naliczany jest abonament?
  Abonament naliczany jest po podpisaniu umowy hostingowej za obsługę klientów księgarni internetowej, za obsługę informatyczną, logistyczną, prowadzanie miesięcznych rozliczeń i fakturowania. Płatność faktury dokonywana będzie przelewem na rachunek bankowy w terminie 14 dni od daty jej wystawienia. Każdy rozpoczęty miesiąc trwania umowy będzie traktowany, jako podlegający pełnej jednomiesięcznej opłacie abonamentowej.
 • Czy jest możliwe opłacenie abonamentu za wiele miesięcy z góry?
  Jest możliwość opłacenia abonamentu: miesięcznego, półrocznego i rocznego. Opłata abonamentowa będzie fakturowana „z dołu" dla abonamentu jednomiesięcznego i „z góry" dla abonamentu półrocznego i rocznego, przy uwzględnieniu podatku VAT w aktualnie obowiązującej wysokości.
 • Czy są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty za uruchomienie Księgarni Hostingowej?
  Nie ma żadnych dodatkowych opłat związanych z uruchomieniem Księgarni Hostingowej.
 • W jaki sposób można wypowiedzieć umowę hostingową?
  Umowę hostingową można wypowiedzieć na piśmie przesłanym na adres Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw AZYMUT Sp. z o.o., Tulipan Park Stryków, Smolice 1F, 95-010 Stryków z dopiskiem "Dział Ecommerce".
 • Jak przekonać klienta, że płatność kartą kredytową jest bezpieczna?
  Żeby uniknąć nieautoryzowanego dostępu do naszego systemu, używamy najnowszych technologii kodowania informacji. Dlatego ewentualnie przechwycona informacja jest nieczytelna.
 • Dostawa nie dociera do adresata, choć wydaje się, że powinna już dotrzeć ?
  Mogło zabraknąć książek na stanie albo zapas uległ zniszczeniu. Można to sprawdzić w Panelu Administracyjnym w zakładce "Zamówienia niezrealizowane". Zamówienie mogło też zostać wstrzymane, ponieważ twoje konto zostało zablokowane. Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta (dok@osdw.pl), żeby sprawdzić status twojego konta.
 • Co oznacza, że zamówienie wymaga potwierdzenia przez księgarnię?
  Pomimo tego, że tytuł jest dostępny na stronie internetowej, Księgarnia zobowiązana jest do potwierdzenia zamówienia, kiedy upewni się, że posiada tytuł fizycznie i jest w stanie go wysłać. Potwierdzenie zamówienia można dokonać w panelu administracyjnym Księgarni Hostingowej
 • Czy klient może odbierać zamówione książki w mojej księgarni stacjonarnej?
  Tak. Klient ma możliwość wyboru miejsca odbioru zamówionych książek: zamówienie może być wysłane na podany adres lub do Twojej księgarni.
 • Czy klient otrzyma informację o możliwości odbioru zamówionych książek w księgarni?
  Na podany podczas rejestracji adres e-mail klienta wysyłana jest automatycznie wiadomość informująca o każdej zmianie statusu zamówienia. Ostatni ze statusów informuje o możliwości odbioru zamówienia w księgarni. Jest on aktywny, kiedy po otrzymaniu książek, oznaczysz zamówienie w panelu administracyjnym Księgarni Hostingowej.
 • Kto odpowiadać będzie na pytania klientów?
  Pytania klientów są obsługiwane przez Dział Obsługi Klienta Azymut: (42) 680 44 55, e-mail: hosting@azymut.pl; dok@osdw.pl. Ponieważ większość informacji rezyduje w naszym systemie, rozwiążemy prawie każdy techniczny problem. Maile z pytaniami dotyczącymi Twojej księgarni zostaną przekierowane do Ciebie.

 

 

 

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI

 1. Zimbardo w rozmowie z Danielem Hartwigiem
  Zimbardo Philip, Hartwig Daniel
 2. Kajko i Kokosz Szkoła latania
  Christa Janusz
 3. Cukierku ty łobuzie
  Cichoń Waldemar
 4. Pucio umie opowiadać
  Galewska-Kustra Marta
 5. Karolcia
  Kruger Maria
 6. Róża wiatrów
  Krawczyk Agnieszka
 7. Kamienie na szaniec
  Kamiński Aleksander
 8. Marzycielka
  Michalak Katarzyna