baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_C
baner_C1
baner_C4
baner_C5
baner_C2

Wydawca poleca

My mieliśmy szczęście

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 14.5x21.0cm
Stron: 560
ISBN: 978-83-8252-736-0

Cena detaliczna: 49,99 zł

Niezwykła historia rodziny polskich Żydów z Radomia, rozdzielonej na początku drugiej wojny światowej i gotowej zrobić wszystko, by przeżyć i ponownie się połączyć. Jest wiosna 1939 roku. Trzy pokolenia rodziny Kurców starają się, pomimo widma wojny, żyć normalnie. Wkrótce jednak nie będą już mogli odwracać wzroku od rozlewającego się po Europie okrucieństwa, które dotknie także ich. Los rozrzuci Kurców po wielu zakątkach świata. Rozpocznie się ich trudna walka o przetrwanie. Powieść z zapierającą dech w piersiach intensywnością przenosi czytelników z paryskich jazzowych klubów do barbarzyńskiego więzienia w Krakowie, z północnoafrykańskich portów do najdalszych zakątków syberyjskiego gułagu i udowadnia, jak w czasach zagłady i terroru ludzki duch potrafi znaleźć siłę, by przetrwać, a nawet zatriumfować. Książka zainspirowana przez rodzinną historię autorki, nieznane wcześniej, zadziwiające historie jej przodków, zbierane przez dziesięć lat, została przetłumaczona na szesnaście języków. Na jej postawie został również nakręcony serial, mający mieć premierę w 2023 roku.

Zapytaj pilota

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Twarda
Format: 16.0x22.0cm
Stron: 112
ISBN: 978-83-8252-580-9

Cena detaliczna: 44,99 zł

Latanie jest fascynujące, a dzieci mają mnóstwo pytań dotyczących samolotów, latania i pracy pilota. Dlaczego samoloty na siebie nie wpadają? Czy burze są niebezpieczne? Dlaczego mam uszach dziwne uczucie? Oto książka w której autor – pilot i ojciec – odpowiada na dwadzieścia cztery najbardziej palące pytania. Proste wytłumaczenia, przystępny język oraz kolorowe ilustracje sprawiają, że jest to idealny podręcznik dla miłośników podróży lotniczych, tych, którzy boją się latać oraz tych, którzy marzą, by zostać pilotami. Justin Kelley przez całe życie był zakochany w lotnictwie. Obecnie jest kapitanem w Horizon Air, gdzie lata na samolocie DHC-8-400. Jako pilot przewoził ludzi i ładunki, odkrywał ekscytujące miejsca, takie jak terytoria Alaski, i szkolił innych, jak robić to samo. Studiował lotnictwo na Uniwersytecie Stanowym w Kansas. Justin poślubił swoją niesamowitą żonę trzynaście lat temu, mają czwórkę dzieci i mieszkają w Nampa w stanie Idaho.

Mallaroy Tom 1-3

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka
Format: 13.5x21.5cm
Stron: 1376
ISBN: 978-83-8252-928-9

Cena detaliczna: 119,99 zł

Co nastoletnie bliźniaczki mogą mieć wspólnego z końcem świata jaki znamy? Teoretycznie nic. W praktyce ich talent do przyciągania kłopotów, kilka impulsywnych decyzji oraz niefortunna zamiana miejsc sprawiają, że Alea i Erin Lanford lądują w samym środku niebezpiecznej intrygi. A do tego jeszcze niezwykła szkoła, aroganckie Wampiry, grupa spiskujących Zmiennokształtnych, beznamiętny Łowca, szalona Czarodziejka, pełen pogardy królik oraz bezsprzeczne dowody na to, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje… Mallaroy, wielki hit Wattpada, to przygodowa, pełna humoru opowieść, w której trudniejsze od nauki w szkole okaże się opanowanie pragnienia pocięcia lidera wampirzej elity piłą mechaniczną. A.M. Juna – absolwentka studiów humanistycznych, entuzjastka odzieży używanej, feministka intersekcjonalna i miłośniczka ciał niebieskich.

Kiedy byłyśmy ptakami

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Twarda
Format: 13.5x21.5cm
Stron: 288
ISBN: 978-83-8252-543-4

Cena detaliczna: 49,99 zł

Wykraczająca poza świat żywych historia miłosna osadzona w karaibskiej scenerii. Yejide i Darwina, dwoje wyrzutków, łączy zadziwiająca więź ze zmarłymi. Kobiety z rodziny St Bernard od zawsze żyją w Morne Marie – domu na szczycie wzgórza niedaleko Port Angeles. Zbudowany na popiołach plantacji, która była więzieniem ich przodków, stał się schronieniem dla rodu połączonego czymś o wiele silniejszym niż więzy krwi. W każdym pokoleniu rodziny St Bernard jedna z kobiet odpowiedzialna jest bowiem za przejście dusz mieszkańców miasta w zaświaty. Relacja Yejide z jej matką Petronellą od początku była naznaczona gniewem. Kiedy Petronella umiera, zostawia Yejide nieprzygotowaną do wypełnienia swojej roli. Wychowany przez pobożną rastafariankę, Darwin przestrzegał dotąd zakazu obcowania ze śmiercią. Nigdy nie był na pogrzebie, a tym bardziej nie widział zwłok. Jednak, kiedy jego chora matka nie może już pracować, a jedyną pracą, jaką Darwin jest w stanie znaleźć, to kopanie grobów, chłopak postanawia złamać zasady, aby zapewnić byt rodzinie. Zdeterminowany, próbuje odnaleźć się w mieście pełnym możliwości i niebezpieczeństw. Yejide i Darwin poznają się na największym i najstarszym cmentarzu Port Angeles. To właśnie tam oboje spotkają swoje przeznaczenie. Kiedy byłyśmy ptakami to urzekająca powieść o dziedziczeniu, stracie i uzdrawiającej sile miłości. Nigdy nie byłaś najmądrzejsza, ale nawet ty powinnaś wiedzieć, że kiedy martwa kobieta częstuje cię papierosem, należy grzecznie go przyjąć. Zwłaszcza gdy martwa kobieta to twoja matka.

Opuszczona

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka
Format: 13.5x21.0cm
Stron: 368
ISBN: 978-83-8252-742-1

Cena detaliczna: 49,99 zł

Opowieść o czarownicy powracającej po upływie stuleci. Fikcja, która zmienia się w koszmarną rzeczywistość. Kiedy autor horrorów Thad McAlister zaczął pisać swoją najnowszą powieść, słowa płynęły bez wysiłku. Wypełniał kolejne stronice opisami procesu czarownicy przed kilkuset laty i akcja posuwała się gładko do przodu. Jeszcze nigdy nie stworzył równie przerażającej postaci. Jest przekonany, że to jego największe dzieło, które zapewni mu trwałe miejsce wśród klasyków gatunku. Ale czy Powrót czarownicy to tylko fikcja? Nieświadomie wyzwolił potężne siły i naraził rodzinę na śmiertelne niebezpieczeństwo. ONA naprawdę chce wrócić. Rachael, żona Thada, jest w ciąży. Podejmuje desperacką walkę o życie małej córeczki, nienarodzonego dziecka i własne. Zastanawia się, czy sama nie jest przyczyną okropnych wydarzeń... Przed laty kupiła coś mężowi. Zawarła pakt z Opuszczoną.