baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_C3
baner_C
baner_C1
baner_C4
baner_C5
baner_C2
baner_B
baner_B
baner_B
baner_B
baner_B
baner_B
baner_B

Wydawca poleca

Dzika gęś

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 15.0x21.0cm
Stron: 220
ISBN: 978-83-960385-3-1

Cena detaliczna: 39,00 zł

Poruszająca powieść pisarza zwanego „gigantem japońskiej literatury”. Historia niespełnionej miłości z bogatym tłem społeczno-obyczajowym epoki Meiji (okres japońskich reform na wzór zachodni, przełom XIX i XX wieku). Dramatyczne losy młodej dziewczyny z ubogiej rodziny. „Piękna jak klejnot” Otama, wykorzystywana przez mężczyzn, żyje w ciągłym lęku o przyszłość, marzy o prawdziwej miłości. Jej sytuację symbolizuje tytułowa dzika gęś.

Jutro wolni?

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 15.0x21.0cm
Stron: 216
ISBN: 978-83-960385-5-5

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nowe ujęcie dziejów zbrojnego ruchu oporu w getcie warszawskim z uwzględnieniem znaczącej roli komunistów.
Komuniści, socjaliści, lewicowi syjoniści, związkowcy, anarchiści, trockiści – w sumie tysiące działaczek i działaczy lewicowych znalazło się wraz z innymi żydowskimi mieszkańcami Warszawy i okolic za murami getta, którego dzieje stanowiły preludium zagłady największej społeczności żydowskiej przedwojennej Europy. Książka prezentuje nowe ujęcie dziejów zbrojnego ruchu oporu w getcie warszawskim z uwzględnieniem znaczącej roli komunistów. Porządkuje historię komunistów w getcie – wokół której narosło wiele mitów – na podstawie dotychczasowych badań, wspomnień i niepublikowanych relacji.

Naftowa Wenus

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 16.5x23.5cm
Stron: 178
ISBN: 978-83-960385-6-2

Cena detaliczna: 45,00 zł

Głośna książka autorstwa zdobywcy Rosyjskiego Bookera (2015) – najbardziej prestiżowej nagrody literackiej w Rosji. „Naftowa Wenus” to książka, która z pewnością poruszy najmocniej tych, którzy bliżej zetknęli się z tematem osób niepełnosprawnych. Intymna historia relacji pomiędzy ojcem i synem ma jednak wymiar uniwersalny – to także opowieść o dojrzewaniu do wyzwań, jakie stawia przed nami życie, o wartości ludzkiej egzystencji i tolerancji.

Od konfliktu do konfliktu

okl
Oprawa: Twarda
Format: 17.0x24.5cm
Stron: 310
ISBN: 978-83-960385-0-0

Cena detaliczna: 59,00 zł

Pierwsza w języku polskim publikacja naukowa omawiająca w sposób wieloaspektowy i kompleksowy stosunki Japonii z USA w okresie historycznym, którego zwieńczeniem stała się wojna między tymi mocarstwami. Celem pracy jest przedstawienie wykładni ideologicznych stosunków Japonii ze Stanami Zjednoczonymi w latach 1853–1941 oraz zaprezentowanie, jaki wpływ na rozwój tych stosunków miały podpisywane traktaty, porozumienia i inne ważne umowy.
Prof. dr hab. Teresa Łoś-Nowak: Opracowanie w głównej mierze syntetyzuje aktualną wiedzę i dorobek naukowy z zakresu historii stosunków międzynarodowych i nauki o polityce, wzbogacając je o przemyślenia i doświadczenia wynikające z analizy dyskusji o wpływie polityki zagranicznej państw pozostających pod przemożnym wpływem ideologii, na ich wzajemne relacje, cele stawiane polityce zagranicznej, ich rozległość i motywacje oraz wynikające z nich metody postępowania.

Związek grzebie swoich zmarłych

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 16.5x23.5cm
Stron: 204
ISBN: 978-83-960385-7-9

Cena detaliczna: 39,00 zł

Klasyka literatury australijskiej. Poruszające opowiadania z życia mieszkańców interioru.
Pierwsze tłumaczenie na język polski twórczości jednego z najwybitniejszych pisarzy Australii. Opowiadania Henry Lawsona to klasyka literatury australijskiej. Bezmiar upalnego buszu, senne miasteczka interioru, życiowe dramaty i ciężka praca pionierów. Sugestywne opowieści autora przenoszą nas na Antypody początków XX wieku.