baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_C
baner_C1
baner_C4
baner_C5
baner_C2

Wydawca poleca

Pan od zwierząt

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Twarda
Format: 19.2x20.8cm
Stron: 192
ISBN: 978-83-8352-332-3

Cena detaliczna: 49,99 zł

Kiedy trzynastoletni Konrad Kuźmiński po raz pierwszy przestępował próg jeleniogórskiego schroniska, nie wiedział jeszcze, że poświęci życie ratowaniu zwierząt. Dziś może powiedzieć, że widział już chyba wszystko – stare psy porzucone w piwnicach, szczeniaki zamknięte w wersalkach, rasowce na łańcuchach, schorowane kundelki na granicy śmierci głodowej. Był zresztą świadkiem krzywdy nie tylko psów, ale także kóz, krów czy koni. Konrad jest przekonany, że każda istota zasługuje na godne życie, a jeśli właściciel go nie zapewnia, odbiera mu zwierzę, nie licząc się z konsekwencjami. Te zaś często bywają bolesne. Czym poskutkował tamten pierwszy dzień w schronisku? Jakie były początki działalności Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt? Jak wygląda codzienność Konrada i z jakimi trudnościami musi się mierzyć w systemie prawnym, który wielu spraw nie ułatwia? O swoich losach, chorobie, cierpieniu i ciemnej stronie ratowania zwierząt opowiedział Małgorzacie Walczak – dziennikarce, która karierę zaczynała, pracując między innymi przy reportażach o pseudohodowlach. Małgorzata Walczak – pochodząca z Kutna dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Swoją przygodę z mediami zaczęła w 2007 roku. Pracowała w „Wiadomościach” TVP, TVN Warszawa, TVN24, w redakcji „Dzień dobry TVN”, News24. Była wydawczynią oraz prowadzącą program „Newsroom” w Wirtualnej Polsce, prowadziła poranki oraz serwisy informacyjne w TVP Info. Szefowa redakcji Warszawsko-Mazowieckiej w TVP3. Dwukrotna laureatka nagrody Przyjaciel Zwierząt przyznawanej przez Straż dla Zwierząt oraz nagrody Dyrektora WIM za rzetelne dziennikarstwo medyczne. Autorka wielu reportaży dotyczących praw zwierząt. Konrad Kuźmiński – pochodzący z Jeleniej Góry założyciel i prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Choć sam nie lubi tego określenia, stał się niekwestionowaną gwiazdą w świecie miłośników zwierząt. Wieloletni wolontariusz w śląskich schroniskach. Przed założeniem Inspektoratu działał w fundacjach prozwierzęcych. Absolwent prawa, działacz społeczny zaangażowany w zmiany przepisów dotyczących praw zwierząt. Działania stworzonego przez niego stowarzyszenia DIOZ śledzą w mediach społecznościowych setki tysięcy osób.

Drogą spadających gwiazd

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka
Format: 13.5x21.0cm
Stron: 584
ISBN: 978-83-8352-333-0

Cena detaliczna: 49,99 zł

Romantyczny beach read dla fanów „Tego lata stałam się piękna”. Zapowiada się, że to będą potwornie nudne wakacje. Lauren jako jedyna z paczki przyjaciół zostaje w domu, w którym do tego zaczyna się remont. Jego pomysłodawca, dziadek dziewczyny, ściąga do pomocy swojego najlepszego przyjaciela. Pan Rivera niespodziewanie przywozi ze sobą syna, który na stałe mieszka we Francji. Caden i Lauren początkowo nie pałają do siebie sympatią, jednak z czasem zaczynają rozumieć, że łączy ich o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać. Tylko że każde wakacje kiedyś muszą się skończyć, a zakochani rozstać… Cóż, jedno jest pewne: to lato będzie niezapomniane. Karolina Worosz (ur. 2001) – absolwentka kryminologii na Uniwersytecie Gdańskim, a obecnie studentka kreatywnego pisania. Prócz powieści tworzy też wiersze, które czasem przedstawia na slamach poetyckich. Przez pracę w kawiarni stała się prawdziwym kawowym świrem – ciągle zdobywa nową wiedzę na temat tego napoju, testuje kolejne nuty smakowe i metody parzenia. Mieszka nad morzem, które kocha całym sercem. „Drogą spadających gwiazd” to jej wydawniczy debiut.

Niezapomnik Notes operacyjny

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Twarda
Format: 13.0x20.1cm
Stron: 208
ISBN: 978-83-8352-327-9

Cena detaliczna: 45,00 zł

Żeby nie pominąć zauważonego, żeby nie zapomnieć o ważnym, żeby rozpocząć śledztwo, żeby napisać własny kryminał, żeby zanotować ulotne – żeby utrwalić dla pamięci momenty ważne, twórcze i krotochwilne. Jedyny taki notes kryminalny Katarzyny Puzyńskiej. Pełen pięknych fotografii, grafik i miejsca na Twoje własne przemyślenia i notatki.

Co wie ryba

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka
Format: 13.0x20.0cm
Stron: 392
ISBN: 978-83-8352-341-5

Cena detaliczna: 54,99 zł

Czy ryby myślą? Czy potrafią rozpoznać człowieka, który przygląda im się znad powierzchni wody? Czy używają narzędzi?
Jonathan Balcombe odpowiada na te i wiele innych pytań, obala przy tym różne mity na temat ryb. Zabiera nas w podróż po krainie mórz, rzek i jezior, zadając kłam naszym wyobrażeniom o rybach, które jakoby nie czują, nie myślą, a jedynie łypią oczami. Przedstawia je jako istoty czujące, świadome, towarzyskie, a niekiedy wręcz zdolne do snucia intryg – istoty pod wieloma względami podobne do nas.
Książka Co wie ryba przywołuje najnowsze odkrycia naukowe i pokazuje te zwierzęta jako niezwykle zróżnicowane, zabiegające o względy partnerów i nieraz nawiązujące relacje na całe życie. Ryby planują, współpracują, wyświadczają sobie nawzajem przysługi, ale czasem też się oszukują – i potrafią karać tych, którzy wyrządzili im krzywdę. Co wie ryba to opis fascynujących faktów, zachęcający do poświęcenia większej uwagi zagrożonym ekosystemom wodnym naszej planety. Lektura tej książki zmienia postrzeganie wszystkich naszych kuzynów żyjących w wodzie – ze złotymi rybkami włącznie.
Jonathan Balcombe jest biologiem, doktorem etologii, nauki o zachowaniu zwierząt, autorem kilkudziesięciu prac naukowych i kilku książek. Ostatnia z nich, Co wie ryba, znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Jako szef wydziału waszyngtońskiego Human Society University Jonathan Balcombe zajmował się zachowaniem zwierząt, a w Human Society Institute for Science and Policy kierował badaniami nad tym, jak zwierzęta odbierają świat. Jest także wziętym prelegentem, który wygłaszał wykłady na sześciu kontynentach (pingwiny z niecierpliwością oczekują jego wizyty na Antarktydzie).

Plebania

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Twarda
Format: 14.0x21.6cm
Stron: 216
ISBN: 978-83-8352-344-6

Cena detaliczna: 49,99 zł

„Plebania” to opowieść o polskich księżach, jakiej jeszcze nie było. Każde z jej zdań napisało życie – toczące się na plebaniach, w wikarówkach, klasztorach i pałacach biskupich. Gejowskie party z narkotykami, urlopy fundowane młodym kochankom, pijackie burdy oraz hulanki za pieniądze z wdowiego grosza to zaledwie przykłady ukazujące brud, w którym nurza się kler. Artur Nowak snuje opowieść o szkodach, jakie kapłaństwo czyni tym, których powszechnie uważamy za powołanych przez samego Boga, oraz ich partnerom, partnerkom i dzieciom. Represjonowaną seksualność zawsze zastępuje podziemie rozpusty, fasadę ubóstwa – niepohamowana chciwość, a nakaz posłuszeństwa doprowadza do degenerowania relacji między duchownymi. Powiedzmy to wreszcie głośno: ten król jest nagi! Artur Nowak (ur. 1974) – adwokat, publicysta i pisarz, m.in. współautor wraz z profesorem Stanisławem Obirkiem bestsellerowych reportaży „Babilon. Kryminalna historia Kościoła” oraz „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele”, a z filozofem Ireneuszem Ziemińskim książki „Chrześcijaństwo. Amoralna religia”. Napisał też „Kroniki opętanej” – powieść, w której przedstawił opartą na faktach historię nastolatki molestowanej przez egzorcystów. Jest również autorem reportażu „Adwokaci. Zraniony zapał”. Współautor podcastu „Kryminalna historia Kościoła”, nagrodzonego bestsellerem Empiku za 2022 rok. Kolejny sezon tego podcastu otrzymał w roku 2023 nagrodę Best Audio. Od 2021 roku na kanale Sekielski Brothers Studio prowadzi autorski podcast „Wysłuchanie”.