WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
DYSTRYBUCJALOGISTYKA USŁUGI DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
STRONA STARTOWA

DLA KSIĘGARŃ


Zaufanie 1800 księgarzy to wynik ciągłego doskonalenia usług na polskim rynku książki. Powyżej 90 tys. indeksów, w tym ponad 74 tys. tytułów w ciągłej sprzedaży!

DLA WYDAWNICTW

Jesteśmy nie tylko liderem sprzedaży książek, ale również platformą dystrybucyjną oferującą swoje usługi w nowoczesnym centrum logistycznym w Strykowie, k. Łodzi.

DLA BIBLIOTEK


Już ponad 2800 bibliotek doceniło wygodę współpracy z naszą firmą. Najbogatsza oferta na rynku, funkcjonalny Magazyn Wirualny- to biblioteki chwalą sobie najbardziej.

AKTUALNOŚCI

Spotkajmy się na Targach Książki w Warszawie! Zapraszamy księgarzy, bibliotekarzy, przedstawicieli branży wydawniczej oraz czytelników na stoisko dystrybutora książek OSDW Azymut - Grupa PWN (nr 2/A).

Na stoisku dystrybutora OSDW Azymut czytelnicy znajdą książki kilkudziesięciu oficyn, wśród nich m.in wydawców polskiej i światowej beletrystyki (oferta Penguin Books), literatury dziecięcej i młodzieżowej, naukowej i popularnonaukowej, a także autorów obecnych podczas wydarzeń programu norweskiego - gościa honorowego tegorocznej edycji Targów Książki w Warszawie (oferta wydawnictwa Smak Słowa). Dodatkowo na stoisku będzie można kupić książki z dużą czcionką wydawane w serii Wielkie Litery oraz gadżety: literackie upominki marki Nadwyraz, przepiękne notesty Moleskine czy Paperblanks.

Podczas Targów na stoisku Azymutu będą obecni goście zaproszeni przez naszych partnerów wydawniczych: Wojciech Włódarczak, Krzysztof Zanussi, Bogdan Góralczyk, Ewa Pirce, Bartosz Hajnowski, Monika Rępalska, Joanna Kowalczyk-Bednarczyk, Małgorzata Manelska, Marek Opaska, Barbara Pawliczek, Krzysztof Daukszewicz. Harmonogram spotkań z autorami na naszym stoisku można znaleźć tutaj.

Wspólnie z wydawnictwem Studio Koloru zapraszamy także na spotkanie z Ewą Zawiszą-Wilk, pedagogiem, logopedą, terapeutą dziecięcym, autorką bestsellerowych „Plasterków na tęsknotę”, które odbędzie się w piątek 27 maja 2022 o godz. 16.00 w Sali Kisielewskiego (PKiN). Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Wydawcy obecni na stoisku OSDW Azymut (2/A): ADiT, Alternatywne, BookPlan.pl, C&T, Centrum Badań nad Zagładą Żydów, Wydawnictwo Akademickie Dialog, Fundacja Carla Mengera, Fundacja Historia, Kotori, Levyz Books, Moc Media, Moleskine, Nadwyraz, Nawias, Nieoczywiste, Nowoczesne, Paperblanks, Papierówka, Penguin Books, Plectrum, PWN, PZWL, Scholar, Smak Słowa, Studio Koloru, Szelest, Ursines, WasPos, Warszawska Firma Wydawnicza, Wielkie Litery - książki z dużą czcionką.

 

więcej      

Tydzień Bibliotek organizowany jest już po raz XIX przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. OSDW Azymut jest głównym partnerem wydarzenia: wspiera je finansowo, organizacyjnie i promocyjnie.

- Biblioteki są dla nas jednym z najważniejszych partnerów – mówi Anna Lubczyńska-Lafuente, Prezes Zarządu Azymutu – współpracujemy z bibliotekarzami biznesowo, zapewniając im szybki dostęp do zakupu najlepszych książek. Prowadzimy też szereg działań w obszarze współpracy edukacyjnej - szkolenia, webinaria. Na prośbę bibliotekarzy powstał projekt Wielkie Litery, który zwiększa dostępność książek dla osób słabowidzących i seniorów. Jesteśmy w stałym kontakcie z bibliotekami w całej Polsce – współpracujemy, dzielimy się doświadczeniami i bieżącymi spostrzeżeniami, uczymy od siebie nawzajem. Dlatego też partnerstwo z Tygodniem Bibliotek jest dla nas naturalne i bardzo ważne – dodaje.

Tydzień Bibliotek odbywa się od 2004 r. i jest związany z wejściem Polski do Unii Europejskiej – pierwsze wydarzenie miało miejsce tydzień po rozszerzeniu wspólnoty i odbywało się pod hasłem „Biblioteki w Europie były zawsze”. To ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana zawsze w okolicach 8 maja, kiedy obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich inicjuje działania wokół Tygodnia, ale ich pomysłodawcami i twórcami są sami pracownicy bibliotek. Hasło tegorocznej edycji „Biblioteka – świat w jednym miejscu” zostało zaproponowane przez Grażynę Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. „Odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum.” – czytamy na stronie internetowej projektu. Również plakat Tygodnia Bibliotek został zaprojektowany oddolnie – zwycięska grafika została wyłoniona w drodze konkursu, jej autorką jest Agata Małecka.

więcej