WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
DYSTRYBUCJALOGISTYKA USŁUGI DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
USŁUGI MARKETINGOWE

AKTUALNOŚCI

"DZIŚ AZYMUT TO DUŻO WIĘCEJ NIŻ HURTOWNIA"

O kryzysie wywołanym przez pandemię, o sytuacji w branży księgarsko-wydawniczej, o nowych wyzwaniach i strategii Azymutu na najbliższe lata. Zachęcamy do lektury wywiadu Piotra Dobrołęckiego z członkami Zarządu OSDW Azymut – Łukaszem Morawcem, Michałem Suchockim i Michałem Wachnickim – który ukaże się w najbliższym wydaniu "Biblioteki Analiz" (12/21).

Jaki jest dzisiaj Azymut?

– Nie będziemy ukrywać: ostatni rok, m.in. ze względu na pandemię, nie był łatwy dla Azymutu. Po wielu miesiącach rozmów z naszymi partnerami, po długiej pracy nad poprawą naszej kondycji finansowej, a w końcu budową nowej strategii biznesowej możemy odetchnąć z ulgą i powiedzieć: nasza sytuacja jest stabilna.

Warto jednak przypomnieć, że dziś Azymut to dużo więcej niż hurtownia. Jako jedyny podmiot na rynku możemy zaoferować wydawcom kompleksową obsługę „od drukarni do księgarni”. Nasi partnerzy zlecają nam szereg usług w modelu 360 stopni – od druku, przez usługi logistyczne, dropshipping, po dystrybucję i marketing.

To oczywiście efekt naszego dwudziestoletniego doświadczenia na rynku książki. Przez lata Azymut ewoluował, stał się multihurtownią, w której działalność – oprócz sprzedaży książek i produktów – wchodzi dziś również dynamicznie rozwijająca się dystrybucja contentu elektronicznego i e-booków. Azymut zawsze podążał za zmianami na polskim rynku książki. W naszej ofercie pojawiały się nowe grupy asortymentowe. Od 2012 roku sprzedajemy także non-booki, czyli ofertę uzupełniającą, która miała być ratunkiem dla księgarń stacjonarnych – to one były wówczas największą grupą naszych klientów.

Fragment rozmowy Piotra Dobrołęckiego z członkami Zarządu OSDW Azymut.

Wywiad ukaże się w najnowszym wydaniu "Biblioteki Analiz" (dostęp dla prenumeratorów):

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI

 1. #Mama i tata dadzą radę
  Mirzyńska Lucyna
 2. Będę tu z tobą
  Fijałkowski Robert D.
 3. 12 życiowych zasad
  Peterson Jordan B.
 4. Kabalista
  Mróz Remigiusz
 5. Przyjdź Panie Jezu kolor biały
  Groń Stanisław
 6. Nikt nie odpisuje
  Jang Eun-jin
 7. Siła nawyku
  Duhigg Charles
 8. Despite Your (im)perfections Dotrzymaj złożonej mi obietnicy
  Łabęcka Marta