WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
DYSTRYBUCJALOGISTYKA USŁUGI DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
USŁUGI MARKETINGOWE

AKTUALNOŚCI

KSIĄŻKA DLA SENIORA. AZYMUT PRZEKAŻE SENIOROM KSIĄŻKI W CZASIE KWARANTANNY

Ze względu na rozwój pandemii, niebezpiecznej przede wszystkim dla osób w podeszłym wieku, tegorocznej edycji festiwalu Nocy Księgarń towarzyszy akcja #KsiążkaDlaSeniora. Dystrybutor książek OSDW Azymut, organizator wydarzenia, wraz z trzema wydawcami przekaże seniorom 100 książek wydawanych w serii Wielkie Litery – specjalnym formacie książek z dużą czcionką dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących. Akcja trwa do 31 października na stronie nocksiegarn.pl.

Większa czcionka, przejrzysty skład. Radość czytania dla pokoleń

Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalnym składem, który chroni wzrok i ułatwia czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria zainicjowana pod koniec 2019 roku przez dystrybutora książek OSDW Azymut jest polecana osobom słabowidzącym, w tym przede wszystkim seniorom.

Wielkie Litery to jak do tej pory jedyna na polskim rynku inicjatywa, która zrzesza wielu wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Niestety wciąż znaczna część książek ukazujących się w Polsce nie jest dostosowana do potrzeb krótkowidzów i seniorów, dlatego też wybierając prezent dla babci czy dziadka, warto zwrócić uwagę na format, wielkość czcionki oraz skład książki.

Jakie książki są dostępne w formacie z dużą czcionką?

Do tej pory do inicjatywy Wielkie Litery przyłączyło się już 10 wydawców, wśród nich m.in. Filia, Agora, Wydawnictwo Kobiece, Fabuła Fraza, Edipresse, WasPos, SQN, Amber, Czwarta Strona i PASCAL. W 2020 roku do serii dołączy także kilkadziesiąt bestsellerowych od kolejnych wydawców.

W specjalnym formacie książek z dużą czcionką są już dostępne m.in. kryminały Remigiusza MrozaMacieja SiembiedyAlka Rogozińskiego, powieści Agnieszki KrawczykRomy J. FiszerJakuba MałeckiegoAnety Jadowskiej, a także książki powiązane z głośnymi ekranizacjami – takie jak „Kamerdyner” czy „Był sobie pies” Williama Bruce’a Camerona. Do serii dołączyło także kilkanaście tytułów zagranicznych autorów, w tym aż trzy powieści Nory Roberts„Szczypta miłości” Amandy Prowse czy „Jedwabna opowieść” Kelli Estes.

Gdzie można zamówić książki z dużą czcionką?

Wszystkie książki ukazujące się w specjalnym formacie z dużą czcionką można zamawiać przez internet – w Księgarni Internetowej PWN. Informacje o nowościach ukazujących się w serii Wielkie Litery można znaleźć także na Facebooku Instagramie.

Sponsorami nagród w akcji konkursowej #KsiążkaDlaSeniora zostali: OSDW Azymut, Wydawnictwo Czwarta Strona, Wydawnictwo Lira oraz Wydawnictwo Amber.

Więcej o serii Wielkie Litery: wielkielitery.pl.

Więcej informacji o konkursie #KsiążkaDlaSeniora: nocksiegarn.pl

 

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI