WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
DYSTRYBUCJALOGISTYKA USŁUGI DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
USŁUGI MARKETINGOWE

AKTUALNOŚCI

NOC KSIĘGARŃ 2021 JUŻ 22 PAŹDZIERNIKA!

Trzecia edycja Nocy Księgarń – ogólnopolskiego festiwalu księgarń i czytelników organizowanego przez OSDW Azymut – już 22 października!

Wspólnie z ponad 100 księgarniami z całej Polski przygotowujemy bogaty program spotkań autorskich, debat, dyskusji, warsztatów i koncertów – każdy miłośnik książek, niezależnie od wieku i upodobań czytelniczych, znajdzie w nim coś dla siebie. Księgarze zapowiadają także mnóstwo kiermaszy książkowych. Tej nocy wymarzone tytuły będzie można kupić w dobrych cenach!

Trzecia edycja Nocy Księgarń to także kilkanaście inicjatyw, które powstają we współpracy z partnerami naszego festiwalu. Literacka Podróż Hestii przygotuje dla czytelników kolejną odsłonę cyklu #LiteraturaMigana – fragmenty książek nominowanych do pierwszej edycji nagrody przeczyta Krystyna Czubówna wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprasza na weekend do mieszkania noblistki – będzie to nagroda w konkursie poetyckim organizowanym przez Noc Księgarń.


21 października – w wieczór poprzedzający Noc – Wydawnictwo Naukowe PWN zaprosi czytelników na cykl debat, podczas których naukowcy i naukowczynie porozmawiają o zmianach klimatu i nowych technologiach. Do grona przyjaciół festiwalu dołączy w tym roku także Allegro Lokalnie – serwis z ogłoszeniami z okolicy i całej Polski. Wspólnie z Nocą Księgarń platforma będzie promować niezależne księgarnie stacjonarne.

Program wirtualny festiwalu uzupełni Noc Księgarń do słuchania – kilkanaście podcastów, które powstają we współpracy z wydawcami, instytucjami i blogerami.

Jak co roku plakat festiwalu – zaprojektowany po raz kolejny przez Igora Kubika – nawiązuje do twórczości pisarza, którego rok świętujemy. 2021 należy oczywiście do Stanisława Lema. Zachęcamy do poszukiwania w księgarniach książek autora „Solaris”, a także do udziału w Lemowskich konkursach, których partnerem będzie Wydawnictwo Literackie.

Program Nocy Księgarń zostanie opublikowany po 30 września na www.nocksiegarn.pl. Organizatorem festiwalu jest dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN).


Autor plakatu: Igor Kubik