WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
DYSTRYBUCJALOGISTYKA USŁUGI DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
USŁUGI MARKETINGOWE

AKTUALNOŚCI

OSDW Azymut partnerem Tygodnia Bibliotek 2022

Tydzień Bibliotek organizowany jest już po raz XIX przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. OSDW Azymut jest głównym partnerem wydarzenia: wspiera je finansowo, organizacyjnie i promocyjnie.

- Biblioteki są dla nas jednym z najważniejszych partnerów – mówi Anna Lubczyńska-Lafuente, Prezes Zarządu Azymutu – współpracujemy z bibliotekarzami biznesowo, zapewniając im szybki dostęp do zakupu najlepszych książek. Prowadzimy też szereg działań w obszarze współpracy edukacyjnej - szkolenia, webinaria. Na prośbę bibliotekarzy powstał projekt Wielkie Litery, który zwiększa dostępność książek dla osób słabowidzących i seniorów. Jesteśmy w stałym kontakcie z bibliotekami w całej Polsce – współpracujemy, dzielimy się doświadczeniami i bieżącymi spostrzeżeniami, uczymy od siebie nawzajem. Dlatego też partnerstwo z Tygodniem Bibliotek jest dla nas naturalne i bardzo ważne – dodaje.

Tydzień Bibliotek odbywa się od 2004 r. i jest związany z wejściem Polski do Unii Europejskiej – pierwsze wydarzenie miało miejsce tydzień po rozszerzeniu wspólnoty i odbywało się pod hasłem „Biblioteki w Europie były zawsze”. To ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana zawsze w okolicach 8 maja, kiedy obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich inicjuje działania wokół Tygodnia, ale ich pomysłodawcami i twórcami są sami pracownicy bibliotek. Hasło tegorocznej edycji „Biblioteka – świat w jednym miejscu” zostało zaproponowane przez Grażynę Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. „Odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum.” – czytamy na stronie internetowej projektu. Również plakat Tygodnia Bibliotek został zaprojektowany oddolnie – zwycięska grafika została wyłoniona w drodze konkursu, jej autorką jest Agata Małecka.

OSDW Azymut stale współpracuje z bibliotekami w całej Polsce. W ramach projektu Wielkie Litery wydawane są książki z większą czcionką, które trafiają przede wszystkim właśnie do instytucji publicznych, gdzie osoby słabowidzące i seniorzy mogą skorzystać z ich oferty. Wielkie Litery to również szkolenia dla bibliotekarzy w obszarze dostępności oraz akcja #DobrzeSięCzyta, której celem jest promocja czytelnictwa wśród seniorów. Od stycznia tego roku raz w miesiącu OSDW Azymut organizuje webinaria, podczas których wydawcy prezentują nowości i zapowiedzi – znaczna część uczestników tych spotkań to bibliotekarze.

Szczegóły projektu na: tydzienbibliotek.sbp.pl

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI

 1. W rytmie namiętności
  Bekher Nana
 2. Pętla czasu
  Lewenhaupt Aleksandra
 3. Lodowe serce
  Tirunul Sasha
 4. Biblioteki
  Pettegree Andrew, der Weduwen Arthur
 5. Odkryj mnie Tom 2
  Mafi Tahereh
 6. Dziewczynka z parku
  Kosmowska Barbara
 7. Rozbudź mnie Tom 3
  Mafi Tahereh
 8. Biologiczne podstawy psychologii
  Kalat James W.