WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
DYSTRYBUCJALOGISTYKA USŁUGI DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
USŁUGI MARKETINGOWE

AKTUALNOŚCI

PWN DOŁĄCZA DO SERII WIELKIE LITERY

 

Wydawnictwo Naukowe PWN dołącza do naszej serii Wielkie Litery. W specjalnym formacie z dużą czcionką ukazało się 10 tytułów, wśród nich reportaże, biografie i książki popularnonaukowe.

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa zrzeszająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Książki z serii przystosowane są do potrzeb osób słabowidzących oraz seniorów – każda książka Wielkich Liter to starannie opracowana, wygodna pozycja, przyjazna dla oczu i ułatwiająca lekturę.

Inicjatywa dystrybutora książek OSDW Azymut skupia już 15 wydawców. Znaleźli się wśród nich m.in. Wydawnictwo Amber, Edipresse, Czwarta Strona, Filia, Mando czy SQN. W listopadzie do tego grona dołączyło Wydawnictwo Naukowe PWN.

Poradniki, książki popularnonaukowe, biografie, reportaże. Dziesięć nowych tytułów w serii Wielkie Litery

Wśród tytułów wydanych przez PWN w serii Wielkie Litery znajduje się m.in. ceniona seria popularnonaukowa poświęcona tajemnicom świata oraz ludzkiego ciała, dociekliwe opracowanie dotyczące współczesnej mitologii autorstwa Marcina Napiórkowskiego czy dający do myślenia reportaż Marty Szarejko o pokoleniu dzisiejszych trzydziestolatków. W nowej ofercie serii Wielkie Litery czytelnicy znajdą też wciągające książki biograficzne, przybliżające nieoczywiste postaci i sylwetki z polskiej historii.

Wielkie Litery – nowości wydawnicze PWN (listopad 2021)

Wszystkie książki wydawane w serii Wielkie Litery możesz zamówić na ksiegarnia.pwn.pl.

Seria Wielkie Litery — książki z dużą czcionką

Wielkie Litery to nie tylko seria książek. Inicjatywie dystrybutora książek OSDW Azymut towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także organizowany wspólnie z Instytutem Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych internetowy cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 450 bibliotekarzy z całej Polski. Program został ponownie dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury i będzie kontynuowany jesienią tego roku.

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI

 1. W rytmie namiętności
  Bekher Nana
 2. Pętla czasu
  Lewenhaupt Aleksandra
 3. Lodowe serce
  Tirunul Sasha
 4. Biblioteki
  Pettegree Andrew, der Weduwen Arthur
 5. Odkryj mnie Tom 2
  Mafi Tahereh
 6. Dziewczynka z parku
  Kosmowska Barbara
 7. Rozbudź mnie Tom 3
  Mafi Tahereh
 8. Biologiczne podstawy psychologii
  Kalat James W.