WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
DYSTRYBUCJALOGISTYKA USŁUGI DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
USŁUGI MARKETINGOWE

AKTUALNOŚCI

SZÓSTA EDYCJA TARGÓW "INNA STRONA KSIĘGARNI"

 

Kolejna edycja targów „Inna strona księgarni" już za nami. W dniach 4-5.10.2018 w hotelu Ossa gościliśmy wydawców, dostawców gier planszowych i zabawek oraz liczne grono księgarzy. Dwudniowe spotkanie pozwoliło zaprezentować wszystkim wystawcom szeroką ofertę wydawniczą i produktową.

Tegorocznej edycji targów towarzyszyła konferencja, której tematem były „Gry planszowe w księgarni - rodzaje, typy, odbiorcy, co zamawiać, jak sprzedawać, z czym łączyć". W związku z dynamicznym rozwojem rynku gier planszowych, prezentacja i sprzedaż tego asortymentu w księgarniach staje się szansą na dotarcie do nowych  odbiorców.

Trend, który można określić „renesansem gier planszowych" trwa od kilku lat, a świadczą o nim liczby.  Światowy rynek gier planszowych w 2016 roku był szacowany na ponad 3 mld dolarów (a do 2021 r. jego wartość ma się podwoić), a rynek polski na 400 mln złotych ze wzrostem na poziomie 15-20% rocznie.  Polska staje się więc po Niemczech i Francji, największym europejskim graczem - dosłownie i w przenośni.  Targi gier planszowych w niemieckim Essen corocznie przyciągają rzesze zainteresowanych, w roku ubiegłym było to 200 tysięcy odwiedzających.

Promocja i sprzedaż gier planszowych może stanowić wyzwanie, temat konferencji miał przynieść księgarzom odpowiedzi na pytania, w jaki  sposób skutecznie docierać do nabywców gier. Jedną z metod jest nawiązanie do planszowych odpowiedników pozycji książkowych. Dla przykładu możemy wymienić gry, które powstały na podstawie  „Bożego igrzyska" Davies'a,  „Gry o tron" Martina, „Władcy pierścieni" Tolkiena i „Wiedźmina" Sapkowskiego. Szansą dla księgarzy staje się więc zainteresowanie gracza literaturą, a czytelnika grą.

Podczas konferencji zostały dodatkowo omówione zagadnienia związane z ekspozycją gier planszowych. Wskazanie na potrzebę podziału tytułów przeznaczonych dla dzieci i dorosłych, wyznaczanie specjalnych obszarów („wysp") lub witryn, a także bezpośredni dostęp, gdzie zainteresowani mogliby wybrane gry testować.

1 2 4 4

Dla licznie przybyłych księgarzy przewidziane były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, których rozstrzygnięcie miało miejsce podczas uroczystej kolacji.

Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie licząc, że tegoroczne targi były okazją do wielu spotkań w miłej atmosferze i jednocześnie do zdobycia wielu informacji branżowych.

1 2 3

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI