WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
DYSTRYBUCJALOGISTYKA USŁUGI DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
USŁUGI MARKETINGOWE

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na Noc Księgarń 2022!

7 października odbędzie się czwarta edycja Nocy Księgarń. 130 księgarń z ponad 50 miejscowości zaprosi czytelników na kiermasze i wydarzenia po zmroku. Organizatorem festiwalu jest dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN).

Noc Księgarń to przede wszystkim kiermasze i spotkania w księgarniach stacjonarnych: warsztaty, dyskusje, rozmowy z pisarzami i pisarkami. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 130 miejsc z całej Polski – księgarnie z dużych miast i mniejszych miejscowości. Podobnie jak w ubiegłym roku Noc Księgarń odbędzie się zarówno stacjonarnie, jak i w Internecie – program online będzie transmitowany na żywo z warszawskich i krakowskich księgarń.

Plakat promujący czwartą edycję wydarzenia przygotował Igor Kubik. Projekt nawiązuje do tegorocznego hasła festiwalu “Spotkajmy się w księgarniach!”. Bohaterowie plakatu odwiedzają lub właśnie odwiedzili księgarnię, która jest centrum życia lokalnej społeczności, przyjaznym miejscem spotkań i rozmów o literaturze.

Książki z Ukrainy. Noc Księgarń i Serhij Żadan wspierają fundusz dla weteranów wojennych

Noc Księgarń wspiera w tym roku inicjatywę The CITIZEN Foundation (www.ctzn24.com). Wspólnie z Serhijem Żadanem, ambasadorem akcji, organizatorzy wydarzenia zachęcają do wsparcia funduszu, który zbiera środki na rehabilitację, protezy i opiekę psychologiczną dla ukraińskich weteranów wojennych.

Podczas Nocy Księgarń odbędzie się także rozmowa o współczesnej literaturze ukraińskiej dostępnej w języku polskim oraz nowych przekładach, które wkrótce trafią do rąk czytelników. Partnerami wydarzenia są Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury oraz Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Noc Księgarń z nauką

Noc Księgarń poprzedzi w tym roku specjalny program naukowy organizowany we współpracy z Wydawnictwem Naukowym PWN. 6 października na uczestników wydarzenia czeka cykl wykładów popularnonaukowych o sztucznej inteligencji, psychologii i dendrologii (wydarzenia dostępne także online). 7 października Księgarnie PWN w Warszawie i w Łodzi zaproszą młodych odkrywców na cykl warsztatów chemicznych i pokazy naukowe – tu będzie można eksperymentować!

Wyklejanki Szymborskiej, Literatura Migana i konkursy dla czytelników

Noc Księgarń jak co roku gromadzi wielu partnerów, którzy w trakcie wydarzenia podejmują współprace z księgarniami. Fundacja Wisławy Szymborskiej i OSDW Azymut wspólnie zorganizują konkurs na wyklejankę inspirowaną pracami plastycznymi Poetki. Nagrodą dla autora lub autorki najciekawszego kolażu literackiego będzie weekend w mieszkaniu Noblistki w Krakowie. Konkursy na wyklejanki i warsztaty odbędą się także stacjonarnie, w kilkunastu księgarniach.

Razem z fundacją Poland Business Run księgarze pobiegną w biegu charytatywnym, który odbędzie się w tym roku 4 września. Drużyna Księgarzy i Antykwariuszy już ćwiczy! Noc Księgarń udostępni czytelnikom na swoich stronach internetowych literacką mapę biegową po Krakowie – dla tych, którzy podczas treningu chcą zajrzeć po książki.

Serii Literatura Migana ponownie patronuje Literacka Podróż Hestii. Na stronach Nocy Księgarń zostanie wyemitowanych pięć interpretacji książek nominowanych w drugiej edycji nagrody. Przeczytają je wspólnie Krystyna Czubówna oraz przedstawiciele i przedstawicielki Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego.

Marka Moleskine przygotowała limitowaną serię przepięknych notesów z limerykiem autorstwa Michała Rusinka – będzie można je zdobyć w licznych konkursach organizowanych w trakcie festiwalu. Warto obserwować @nocksiegarn na Facebooku, Instagramie i TikToku!

Do grona partnerów festiwalu dołączyło w tym roku ponownie Allegro Lokalnie, serwis do sprzedaży i zakupu przedmiotów z drugiej ręki. Platforma zachęca do udziału w akcji bookcrossingowej, czyli sprzedaży na Allegro Lokalnie książek, których już nie czytamy i zrobienia miejsca na regale na nowe tytuły wydane jesienią – m.in. te, które będzie można kupić już w trakcie Nocy Księgarń.

Szczegółowy program wydarzeń zostanie opublikowany we wrześniu na stronie www.nocksiegarn.pl.

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI

 1. Co robić, aby mieć dużo pieniędzy
  Mascaro Laura
 2. Opowieści dziadka profesora
  Telmo Pievanni, Andrea Vico
 3. Wysoko wśród drzew
  Atwood Margaret
 4. Ekonomia. Odrywam, rozumiem, działam
  Poropat Liviana
 5. Spare
  Prince Harry
 6. Zniszczenie
  Asher Lauren
 7. Nikt nie odpisuje
  Jang Eun-jin
 8. Tempo di pagare
  Foltyn Wiktoria