WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
DYSTRYBUCJALOGISTYKA USŁUGI DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
E-PUBLIKACJE

E-KSIĄŻKI

Gdzie można kupić wasze e-publikacje?

Co to jest Adobe Digital Editions?

Co to jest Adobe DRM?

Co się stanie, jeśli nie autoryzuję komputera?

Co to jest Watermark?

Jaka jest różnica między plikiem zabezpieczonym a niezabezpieczonym?

Jak pobierać i odczytać e-książki zabezpieczone DRM'em?

Ile razy mogę pobrać zakupione e-książki?

Jak mogę czytać zakupione e-książki na komputerze?

Czy mogę czytać wasze e-książki na Kindle?

Czy na urządzeniach z systemem iOS można czytać wasze książki? Jak to zrobić?

Mam urządzenie z systemem Android. Co mam zrobić, aby móc czytać na nim e-książki?

Wymieniam komputer. Co stanie się z moim księgozbiorem?

Co stanie się z moimi książkami, jeżeli wymienię e-czytnik?

Nie mogę otworzyć wcześniej zakupionych e-książek. Dlaczego?

 

Gdzie można kupić wasze e-publikacje?

Nasze publikacje dostępne są m. in. w następujących księgarniach internetowych:

Co to jest Adobe Digital Editions?

Adobe Digital Editions (ADE) jest darmowym programem firmy Adobe, służącym do czytania i archiwizowania książek elektronicznych (PDF i EPUB). Umożliwia również wymianę książek między komputerem a innymi urządzeniami np. e-czytnikami. Aby móc korzystać z książek zabezpieczonych systemem Adobe DRM (Digital Right Management) niezbędne jest zainstalowanie programu ADE.

Co to jest Adobe DRM?

Adobe DRM to system ochrony praw autorskich. Jest to standard obsługiwany przez większość e-czytników z wyjątkiem Kindle. Czytanie e-booków zabezpieczonych Adobe DRM na komputerze, jest możliwe po zainstalowaniu darmowej aplikacji Adobe Digital Editions. Aplikacja musi zostać zarejestrowana dla konkretnego konta Adobe ID. Utwórz Adobe ID

Co się stanie, jeśli nie autoryzuję komputera?

Jeśli nie wpiszesz w Adobe Digital Editions swojego numeru Adobe ID, książki w momencie pobrania zostaną przypisane do tego jednego jedynego komputera. Nie będziesz więc mieć możliwości odczytania ich na jakimkolwiek innym urządzeniu.
Gdy książka pobrana jest na komputer opisany numerem Adobe ID, Twoje książki, w granicach limitu licencji, możesz również pobierać na inne urządzenia.

Co to jest Watermark?

Watermark (znak wodny) to metoda zabezpieczania treści cyfrowych (muzyka, film, ebooki, audiobooki). Zawiera zaszyfrowaną informację o użytkowniku, który zakupił produkt. Unikalne oznaczenie może zawierać kod transakcji, który będzie jednoznacznie wskazywał kto kupił plik, kiedy i jak. Pobrany materiał będzie zawsze „oznaczony" nabywcą - niezależnie, co nabywca zrobi z plikiem; czy przegra na komputer, odtwarzacz mp3, komórkę czy na płytę CD.

Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować użytkownika, który rozpowszechnił produkt w sposób niezgodny z prawem.

Produkty z watermarkiem oznaczone są skrótem (WM) za nazwą formatu np. MOBI (WM) lub EPUB (WM). Aby otworzyć książkę zabezpieczoną watermarkiem, nie jest potrzebne konto Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Jaka jest różnica między plikiem zabezpieczonym a niezabezpieczonym?

Część publikacji dostępna jest w postaci plików niezabezpieczonych. Pliki te możesz wgrać na każde z urządzeń, które posiada oprogramowanie do czytania formatów EPUB, MOBI lub PDF. Większość naszych e-książek posiada zabezpieczenie, mające chronić właścicieli praw autorskich przed nieuprawnionym rozpowszechnianiem.
Stosujemy dwa typy zabezpieczeń: Adobe CS4 oraz watermark (znak wodny). Plik książki zabezpieczony Adobe CS4 możesz odczytać jedynie na urządzeniu autoryzowanym swoim numerem Adobe ID. Limit urządzeń, na których możesz czytać tę samą książkę to sześć komputerów lub sześć urządzeń mobilnych (e-czytnik, tablet, telefon). Co roku możesz dodawać jedno urządzenie. Książki z zabezpieczeniem posiadają oznaczenie Adobe Digital Editions.

Aby otworzyć książkę zabezpieczoną znakiem wodnym (watermark), nie jest wymagane posiadanie konta Adobe ID oraz autoryzacja urządzenia.

Jak pobierać i odczytać e-książki zabezpieczone DRM'em?

Aby pobrać i odczytać e-książkę w formacie PDF ADE i EPUB ADE, należy wykonać poniższe czynności:

 • utworzyć Adobe ID - kliknij tutaj;
 • zainstalować Adobe Digital Editions (ADE) - kliknij tutaj;
 • zautoryzować Adobe Digital Editions (przypisać komputer/urządzenie do utworzonego Adobe ID);
 • pobrać zakupiony plik i otworzyć go w programie Adobe Digital Editions (plik pobierze się w specjalnym formacie ACSM, który jest „kluczem" umożliwiającym pobranie finalnego pliku PDF lub EPUB).

Jeżeli chcesz czytać e-książki zabezpieczone DRM na e-czytniku, wystarczy podłączyć urządzenie do komputera za pomocą USB. Program Adobe Digital Editions rozpozna e-czytnik i zapyta, czy go autoryzować. Kliknij OK i czytnik zostanie zautoryzowany. Sprawdź czy twój e-czytnik obsługuje pliki DRM, być może ma już wbudowany odpowiedni program do czytania tak zabezpieczonych plików - wtedy nie musisz nic dodatkowo instalować. Uwaga! E-czytnik Kindle nie odczytuje plików DRM i nie można na nim zainstalować Adobe Digital Editions. Jeden plik może być przypisany do jednego konta Adobe ID, a jedno konto może posiadać przypisanych maksymalnie 6 różnych urządzeń (+1 za każdy rok posiadania Adobe ID).

UWAGA! Autoryzuj Adobe Digital Editions zaraz po instalacji programu (przypisz komputer/urządzenia do utworzonego Adobe ID). W przeciwnym wypadku wszystkie zabezpieczone ebooki przypisane do komputera przed autoryzacją, zostaną po autoryzacji utracone. Otworzenie Ebooka na komputerze lub innym urządzeniu, które nie jest przypisane do konkretnego Adobe ID, spowoduje że ebook zostanie przypisany na stałe do tego jednego komputera/urządzenia. W ten sposób utracisz możliwości, jakie daje licencja (np. otwieranie ebooka na 6-ciu urządzeniach). Proces ten jest nieodwracalny (Adobe ID jest na stałe zakodowane w ebooku).

 

Ile razy mogę pobrać zakupione e-książki?

E-książki nie zabezpieczone DRM można otworzyć na dowolnej liczbie urządzeń, ale można je pobrać tylko 10 razy.

E-książki zabezpieczone DRM można pobrać dowolną liczbę razy, ale otworzyć je można tylko na 1 lub maksymalnie 6 urządzeniach. Po roku dochodzi kolejne urządzenie czyli można je uruchomić na maksymalnie 7 urządzeniach. To, na ilu urządzeniach można odczytywać daną e-książkę (na 1 czy na 6+1/rok), jest indywidualnie określone przez wydawcę.

Jak mogę czytać zakupione e-książki na komputerze?

Zakupione e-książki oznaczone symbolem DRM (Digital Right Management) możesz czytać na swoim komputerze po pobraniu i zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji Adobe Digital Editions. Program umożliwia czytanie e-książek w następujących formatach: pdf i ePub.

Książki w formacie mobi można czytać na dowolnym urządzeniu elektronicznym (np. e-czytniku, komputerze) wyposażonym w oprogramowanie (np. MobiPocket Reader) pozwalające czytać pliki mobi.

Czy mogę czytać wasze e-książki na Kindle?

Tak. Na czytniku Kindle możesz czytać niezabezpieczone pliki pdf oraz pliki w formacie mobi. Nie ma możliwości odczytania na nim pliku ePub - czytnik nie wspiera tego formatu. Konieczna jest konwersja pliku ePub do formatu mobi.
W Kindle zastosowany jest własny system zabezpieczania plików, dlatego nie ma też możliwości odczytania na nim żadnej książki posiadającej DRM firmy Adobe.

Czy na urządzeniach z systemem iOS można czytać wasze e-książki? Jak to zrobić?

Tak. Zarówno iPad, jak i iPhone, jak również iPod Touch dają możliwość czytania naszych książek. Jedyne co trzeba zrobić, to pobrać odpowiedni program z AppStore. Obecnie dostępne są trzy aplikacje, które pozwalają na czytanie książek z DRM Adobe. Są to ePagine, Txtr oraz Bluefire Reader.
Najłatwiej jest rozpocząć czytanie przy pomocy aplikacji Bluefire Reader. Przy pierwszym otwarciu należy ją jedynie autoryzować tym samym numerem Adobe ID, co Twój komputer.

Bluefire Reader służy do czytania e-booków w formacie ePub i pdf, a co szczególnie istotne, wspiera DRM firmy Adobe - po jej uruchomieniu wystarczy wprowadzić te same dane uwierzytelniające, co w programie Adobe Digital Edition na komputerze stacjonarnym. Ponadto aplikacja została wyposażona w bardzo wiele udogodnień, jak chociażby regulacja wielkości czcionki,  jasności ekranu i  marginesów strony, a także tryb nocny i wiele innych.

Mam urządzenie z systemem Android. Co mam zrobić, aby móc czytać na nim e-książki?

Aby móc czytać książki zabezpieczone DRM na urządzeniu z systemem Android, należy pobrać oprogramowanie, które umożliwia czytanie e-książek na danym urządzeniu, jednym z takich programów jest "Aldiko".

Posiadacze tabletów i smartphone'ów z systemem Android mogą także skorzystać z darmowej aplikacji Bluefire Reader. Służy ona do czytania e-booków w formacie ePub i pdf, a co szczególnie istotne, wspiera DRM firmy Adobe - po jej uruchomieniu wystarczy wprowadzić te same dane uwierzytelniające, co w programie Adobe Digital Edition na komputerze stacjonarnym. Ponadto aplikacja została wyposażona w bardzo wiele udogodnień, jak chociażby regulacja wielkości czcionki,  jasności ekranu i  marginesów strony, a także tryb nocny i wiele innych.

Wymieniam komputer. Co stanie się z moim księgozbiorem?

Dzięki numerowi Adobe ID, Twoje książki kojarzone są z każdym urządzeniem, które autoryzowane jest tym samym numerem. Wystarczy, że na nowym komputerze pobierzesz Adobe Digital Editions i autoryzujesz go tym samym numerem Adobe ID. Będziesz mógł pobrać książki jeszcze raz ze swojej wirtualnej biblioteczki.

Co stanie się z moimi książkami, jeżeli wymienię e-czytnik?

Sytuacja jest podobna jak w przypadku wymiany komputera. Autoryzuj urządzenie za pomocą programu Adobe Digital Editions. Ważne jest by przy wyborze nowego czytnika sprawdzić, czy jest on przystosowany do współpracy z systemem Adobe.

Nie mogę otworzyć wcześniej zakupionych e-książek. Dlaczego?

Plik z książką w momencie pobrania przypisywany jest do konkretnego urządzenia za pomocą Adobe ID. Jeśli w momencie pobrania e-książki na komputer program Adobe Digital Editions nie miał przypisanego Adobe ID lub miał przypisany inny identyfikator, nie uda ci się otworzyć pliku z książką. Dlatego bardzo ważne jest, aby autoryzować urządzenie za pomocą właściwego numeru Adobe ID, zanim pobierzesz książkę.

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI

 1. #Mama i tata dadzą radę
  Mirzyńska Lucyna
 2. Będę tu z tobą
  Fijałkowski Robert D.
 3. 12 życiowych zasad
  Peterson Jordan B.
 4. Kabalista
  Mróz Remigiusz
 5. Przyjdź Panie Jezu kolor biały
  Groń Stanisław
 6. Nikt nie odpisuje
  Jang Eun-jin
 7. Siła nawyku
  Duhigg Charles
 8. Despite Your (im)perfections Dotrzymaj złożonej mi obietnicy
  Łabęcka Marta