WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
DYSTRYBUCJALOGISTYKA USŁUGI DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
E-PUBLIKACJE

JAK ROZPOCZĄĆ CZYTANIE E-KSIĄŻKI

 

A. Wybierz książkę

Dokładamy wszelkich starań, by liczba publikacji sukcesywnie się powiększała, a jakość przygotowania i konwersji plików była najwyższa na rynku.

Formaty, w których dostępne są nasze e-książki to:

PDF - zachowany jest układ strony z wersji drukowanej;
EPUB
- można powiększać czcionkę, dodawać notatki, zakładki, personalizować wygląd oraz przeszukiwać tekst;
MOBI
- format ten jest odczytywany przez e-czytniki Kindle oraz inne dowolne urządzenia elektroniczne z zainstalowanym programem pozwalającym czytać pliki MOBI, np. MobiPocket Reader. Format ten, podobnie jak ePub, umożliwia powiększanie czcionki, dodawanie własnych zakładek i przeszukiwanie tekstu.

„DRM" przy nazwie pliku oznacza, że książka chroniona jest przed nielegalnym kopiowaniem. Zabezpieczeniami, jakie stosujemy są system Adobe CS4 oraz Watermark (znak wodny).

Jaki dopasować format pliku do urządzenia?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów e-czytników, które w zależności od producenta mogą czytać różne formaty plików. Dlatego przed pierwszym zakupem e-książki warto upewnić się, jakie formaty pliku obsługuje dany e-czytnik.

 

B. Autoryzuj urządzenie

Zanim pobierzesz na komputer pierwszą książkę, wykonaj procedurę autoryzacji. Należy wykonać ją tylko raz i służy do identyfikacji urządzenia, na którym możliwe będzie czytanie książek z zabezpieczeniem Adobe.

1. Załóż konto i zdobądź numer Adobe ID
Wejdź na stronę Adobe Systems i załóż konto. Po weryfikacji twój adres mailowy stanie się twoim numerem identyfikacyjnym - Adobe ID.
Utwórz Adobe ID

2. Pobierz na komputer aplikację Adobe Digital Editions
Adobe Digital Editions (ADE) jest bezpłatną aplikacją firmy Adobe umożliwiającą czytanie ebooków (pdf i ePub) chronionych DRM (Digital Rights Management). ADE można używać na komputerach stacjonarnych, laptopach, netbookach oraz innych urządzeniach mobilnych, w tym na większości e- czytników z wyjątkiem Kindle.
Aplikacja jest bezpłatna i można ją zainstalować zarówno na komputerze PC jak i Mac. Kliknij w instalator poniżej.

http://kb2.adobe.com/cps/403/kb403051/attachments/setup.exe

3. Autoryzuj komputer
Po ukończeniu instalacji, przy pierwszym otwarciu pojawi się okno Authorize computer. Podaj swój Adobe ID - adres mailowy i hasło. W ten sposób nastąpiła autoryzacja twojego komputera.

Uwaga!
Bardzo ważne jest, aby dokonać autoryzacji urządzenia przed pobraniem pliku. W przeciwnym przypadku wszystkie zabezpieczone e-booki przypisane do komputera przed autoryzacją, zostaną utracone po autoryzacji.

Aby zainstalować program ADE na komputerze MAC OS, skorzystaj z instrukcji dostępnej tutaj.

C. Pobierz książkę i czytaj

Teraz możesz już pobrać e-książkę na komputer. Zostanie zachowana na dysku w postaci pliku acsm. Kliknij na plik prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Otwórz za pomocą/Adobe Digital Editions. Można również zastosować metodę przeciągnij i upuść. Jeśli ADE jest domyślnym programem, wystarczy kliknięcie na plik. Po otwarciu pliku w programie ADE można go już dodać do swojej biblioteki: wejdź do Adobe Digital Editions, kliknij w Library, a potem z listy rozwijanej wybierz Add Item to Library. Nastąpi pobranie właściwego pliku książki.

 

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI

 1. #Mama i tata dadzą radę
  Mirzyńska Lucyna
 2. Będę tu z tobą
  Fijałkowski Robert D.
 3. 12 życiowych zasad
  Peterson Jordan B.
 4. Kabalista
  Mróz Remigiusz
 5. Przyjdź Panie Jezu kolor biały
  Groń Stanisław
 6. Nikt nie odpisuje
  Jang Eun-jin
 7. Siła nawyku
  Duhigg Charles
 8. Despite Your (im)perfections Dotrzymaj złożonej mi obietnicy
  Łabęcka Marta