WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
USŁUGIDYSTRYBUCYJNE LOGISTYKA DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
E-PUBLIKACJE

URZĄDZENIA DO CZYTANIA E-KSIĄŻEK

E-książki możesz czytać na wielu urządzeniach. Poniżej opisujemy, jak to zrobić.

 

Komputer

E-książkę możesz przeczytać na komputerze PC lub Mac, wykorzystując do tego program Adobe Digital Editions. O wymaganiach systemowych przeczytasz tutaj.

Aplikacja pozwala na pracę zarówno w trybie online, jak i offline. Można do niej dodawać książki w formacie PDF lub EPUB, zarówno niezabezpieczone, jak i te posiadające DRM Adobe. Dzięki temu aplikacja bardzo dobrze sprawuje się w roli wirtualnej półki, w której możesz gromadzić e-książki z różnych źródeł.

Spośród serwisów udostępniających e-książki w domenie publicznej polecamy Project Gutenberg, Internet Archive, Feedbooks oraz Manybooks.

Do Adobe Digital Editions można również dodawać książki z każdej księgarni wykorzystującej system Adobe DRM. Do najbardziej znanych należą Barnes&Noble, Sony Ebookstore oraz Kobo.

Więcej informacji o programie Adobe Digital Editions znajdziesz na oficjalnej stronie.

 

E-czytnik

Nasze książki możesz wgrać do każdego czytnika, który obsługuje zabezpieczenia Watermark lub Adobe. Pełna lista urządzeń kompatybilnych z Adobe znajduje się na tej stronie. Czytnik należy podłączyć do komputera poprzez kabel USB przy otwartym programie Adobe Digital Editions. Powinna pojawić się prośba o autoryzację urządzenia. Zrób to posługując się swoim numerem Adobe ID.


 

Tablet

Oferowane przez nas e-książki możesz czytać na iPadzie. W AppStore dostępnych jest kilka aplikacji, które posiadają moduł Adobe Reader Mobile, który pozwala czytać książki z zabezpieczeniem Adobe.

Wartą polecenia jest darmowa aplikacja Bluefire Reader. Po pobraniu, przy pierwszym otwarciu, wyświetli się komunikat z prośbą o autoryzację urządzenia. Należy wpisać swój Adobe ID - taki sam jak w Adobe Digital Editions na komputerze. Następnie odnajdź na swoim komputerze folder o nazwie „Digital Editions". W nim znajdują się pliki książek, które możesz dodawać do Bluefire Readera - za pomocą iTunes, maila lub Dropboxa.

Innymi aplikacjami obsługującymi książki z Adobe DRM są Txtr oraz ePagine.

 


Telefon

Jeśli posiadasz iPhona (dotyczy to również iPodów Touch), możesz wybrać jedną z aplikacji działających na iPadzie, a opisanych powyżej. Pamiętaj o tym, by mieć zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania systemowego.

Jeśli posiadasz telefon z systemem Android, warto obserwować nowe aktualizacje aplikacji Aldiko. Już niedługo ma w niej pojawić się możliwość dodawania książek z zabezpieczeniem Adobe DRM.

 

 

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI

 1. Ogród
  Oyamada Hiroko
 2. Mapy sensu
  Peterson Jordan B.
 3. Man's Search For Meaning
  Frankl Viktor E.
 4. Ukochane równanie profesora
  Ogawa Yoko
 5. Jezus Niechrystus
  Augustyniak Piotr
 6. Grobowa cisza żałobny zgiełk
  Ogawa Yoko
 7. Obcy
  Camus Albert
 8. Przewóz
  Stasiuk Andrzej