WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
USŁUGIDYSTRYBUCYJNE LOGISTYKA DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
E-PUBLIKACJE

URZĄDZENIA DO CZYTANIA E-KSIĄŻEK

E-książki możesz czytać na wielu urządzeniach. Poniżej opisujemy, jak to zrobić.

 

Komputer

E-książkę możesz przeczytać na komputerze PC lub Mac, wykorzystując do tego program Adobe Digital Editions. O wymaganiach systemowych przeczytasz tutaj.

Aplikacja pozwala na pracę zarówno w trybie online, jak i offline. Można do niej dodawać książki w formacie PDF lub EPUB, zarówno niezabezpieczone, jak i te posiadające DRM Adobe. Dzięki temu aplikacja bardzo dobrze sprawuje się w roli wirtualnej półki, w której możesz gromadzić e-książki z różnych źródeł.

Spośród serwisów udostępniających e-książki w domenie publicznej polecamy Project Gutenberg, Internet Archive, Feedbooks oraz Manybooks.

Do Adobe Digital Editions można również dodawać książki z każdej księgarni wykorzystującej system Adobe DRM. Do najbardziej znanych należą Barnes&Noble, Sony Ebookstore oraz Kobo.

Więcej informacji o programie Adobe Digital Editions znajdziesz na oficjalnej stronie.

 

E-czytnik

Nasze książki możesz wgrać do każdego czytnika, który obsługuje zabezpieczenia Watermark lub Adobe. Pełna lista urządzeń kompatybilnych z Adobe znajduje się na tej stronie. Czytnik należy podłączyć do komputera poprzez kabel USB przy otwartym programie Adobe Digital Editions. Powinna pojawić się prośba o autoryzację urządzenia. Zrób to posługując się swoim numerem Adobe ID.


 

Tablet

Oferowane przez nas e-książki możesz czytać na iPadzie. W AppStore dostępnych jest kilka aplikacji, które posiadają moduł Adobe Reader Mobile, który pozwala czytać książki z zabezpieczeniem Adobe.

Wartą polecenia jest darmowa aplikacja Bluefire Reader. Po pobraniu, przy pierwszym otwarciu, wyświetli się komunikat z prośbą o autoryzację urządzenia. Należy wpisać swój Adobe ID - taki sam jak w Adobe Digital Editions na komputerze. Następnie odnajdź na swoim komputerze folder o nazwie „Digital Editions". W nim znajdują się pliki książek, które możesz dodawać do Bluefire Readera - za pomocą iTunes, maila lub Dropboxa.

Innymi aplikacjami obsługującymi książki z Adobe DRM są Txtr oraz ePagine.

 


Telefon

Jeśli posiadasz iPhona (dotyczy to również iPodów Touch), możesz wybrać jedną z aplikacji działających na iPadzie, a opisanych powyżej. Pamiętaj o tym, by mieć zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania systemowego.

Jeśli posiadasz telefon z systemem Android, warto obserwować nowe aktualizacje aplikacji Aldiko. Już niedługo ma w niej pojawić się możliwość dodawania książek z zabezpieczeniem Adobe DRM.

 

 

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI

 1. Hashtag
  Mróz Remigiusz
 2. A ja żem jej powiedziała...
  Nosowska Katarzyna
 3. Sapiens Od zwierząt do bogów
  Harari Yuval Noah
 4. Mój Boniek
  Sarzało Jacek
 5. Dziewczyny z Wołynia
  Herbich Anna
 6. Moje drzewo rodzinne
  Manso Anna
 7. Szatan z siódmej klasy
  Makuszyński Kornel
 8. Kropla nadziei
  Michalak Katarzyna