WYBIERZ JĘZYK:
PL EN
DYSTRYBUCJALOGISTYKA USŁUGI DLAE-COMMERCE USŁUGIMARKETINGOWE DRUKARNIACYFROWA HOSTINGHOMER E-PUBLIKACJE
E-PUBLIKACJE

URZĄDZENIA DO SŁUCHANIA AUDIO KSIĄŻEK

Audio książki nagrane w formacie mp3 będą odtwarzane przez wszystkie urządzenia, obsługujące ten format. Od wielu lat jest on bardzo popularny ze względu na oszczędności związane z przechowywaniem muzyki. Poniżej opisujemy, w jaki sposób przygotować audio książkę w formacie mp3, do wysłuchania, w zależności od urządzenia, z którego chcemy skorzystać.

KOMPUTER

 

Nasze audio książki możesz wysłuchać na komputerze PC lub Mac, przy pomocy programów do odtwarzania dźwięków (np. Winamp, Real Player).

Po pobraniu pliku, będzie znajdował się on na dysku twojego komputera. W przypadku audio książki zapisanej w postaci pojedynczego pliku, możemy od razu przystąpić do jej słuchania.
Jeśli zaś będzie ona skompresowana w formacie zip, należy ją najpierw rozpakować. Większość systemów automatycznie rozpakowuje archiwa ZIP, jeśli jednak twój system operacyjny nie obsługuje formatu zip, możesz posłużyć się którymś z popularnych programów:

 • WinZip- program płatny, posiada możliwość testowania przez 45 dni,
 • WinRAR- program płatny,
 • 7-Zip- program darmowy.

Po rozpakowaniu archiwum zobaczysz katalog z plikami. Od tej chwili możesz skopiować katalog z plikami na czytnik lub odtwarzacz mp3.

IPOD

Audio książki możesz odsłuchać na swoim iPodzie, wykorzystując do tego program iTunes. Przed przegraniem plików z audio książką do iTunes zalecamy zmianę formatu z mp3 na mp4b - za pomocą np. programu dBpoweramp, mając także na uwadze specjalne dla formatu pliku mp4b kodeki. Zmiana ta spowoduje, iż Twój iPod/iPhone rozpozna pliki dźwiękowe jako audio książkę.

 

Dla pełnej operacji wgrywania plików audio książki do iPod/iPhone zalecamy oprogramowanie iTunes.

Więcej informacji o programie iTunes znajdziesz na oficjalnej stronie: http://www.apple.com/pl/itunes/

TELEFON

Audio książki można również słuchać na odtwarzaczu wbudowanym do telefonu komórkowego. Jest to dziś już niemal standardowa opcja. Należy jednak pamiętać, że niektóre audio książki mogą zajmować nawet ponad 300 megabajtów pamięci, dlatego wybierając odtwarzacz mp3, mp4, lub kartę pamięci do telefonu wybierz model o większej pojemności. Zawsze warto mieć kilka megabajtów w zapasie.

 

 

 

 

 

 

 

MAGAZYN WIRTUALNY

TOP - 7 DNI

 1. #Mama i tata dadzą radę
  Mirzyńska Lucyna
 2. Będę tu z tobą
  Fijałkowski Robert D.
 3. 12 życiowych zasad
  Peterson Jordan B.
 4. Kabalista
  Mróz Remigiusz
 5. Przyjdź Panie Jezu kolor biały
  Groń Stanisław
 6. Nikt nie odpisuje
  Jang Eun-jin
 7. Siła nawyku
  Duhigg Charles
 8. Despite Your (im)perfections Dotrzymaj złożonej mi obietnicy
  Łabęcka Marta