Czy AI nauczy się kłamać lepiej niż człowiek? Webinarium Grupy PWN o sztucznej inteligencji już 24 stycznia

Czy AI nauczy się kłamać lepiej niż człowiek? 24 stycznia 2024 o godz. 15.00 zapraszamy na bezpłatny webinar, który jest częścią akcji Grupy PWN pt. „FAKE-STOP! Tylko wiarygodne źródła wiedzy”.

Szkolenie poprowadzi dr Klaudia Rosińska z Działu Przeciwdziałania Dezinformacji NASK PIB. Na co dzień w swojej pracy naukowej zajmuje się badaniem zjawiska fake news, ze szczególnym uwzględnieniem psychologicznej podatności na nie. Trenerka kompetencji informacyjnych i popularyzatorka nauki krytycznego myślenia w społeczeństwie.

24 stycznia 2024, godz. 15.00

WEBINARIUM: Czy AI nauczy się kłamać lepiej niż człowiek?

Free admission, registration required.

Otrzymasz certyfikat uczestnictwa.

Podczas godzinnego webinaru poruszymy zagadnienia związane ze znanymi nam dziś sposobami dezinformacji oraz potencjałem sztucznej inteligencji w tym obszarze.

Porozmawiamy o tym, czym jest uczenie maszynowe oraz jak czaty wspomagane mogą przyczyniać się do szerzenia dezinformacji.

Wyjaśnimy i opowiemy również o niezwykle istotnych dla nauki i uczenia się tematach takich jak:

  • czym jest technologia deepfake;
  • na czym polegają halucynacje AI;
  • czy czaty wspomagane mogą mieć ukryte poglądy;
  • jakie skutki na poziomie poznawczym oraz społecznym może wywołać rewolucja AI.

Po zarejestrowaniu się otrzymacie Państwo drogą mailową i/lub sms-em potwierdzenie rejestracji oraz link do webinaru (na dzień przed wydarzeniem i ponownie jeszcze 2h przed wydarzeniem).

W trakcie webinaru będzie możliwość zadawania pytań na czacie, na które prelegentka postara się odpowiedzieć po zakończeniu swojego wystąpienia.

Zapraszamy do korzystania z materiałów edukacyjnych, jakie PWN przygotowuje wraz ze swoimi ekspertami: https://ksiegarnia.pwn.pl/pwn-fake-stop