Contact telemarketing@azymut.pl    

Our exclusives - April 2024 - well worth the offer!

Poznajcie książki, które zamówicie TYLKO w Magazynie Wirtualnym OSDW Azymut.

W zestawieniu prezentujemy wyłącznie tytuły, które pojawiły się w naszej ofercie w kwietniu 2024 roku.

Artur Bielecki, Chopiniści

ONLY WITH US!

Kim właściwie jest chopinista? Odpowiedź wydaje się prosta, a sprawa oczywista, szczególnie dla kręgu wtajemniczonych muzyków i słuchaczy. Intuicyjnie pojmujemy dobrze, kto jest utalentowanym, prawdziwym, wielkim chopinistą. Gdyby jednak zapytać o kryteria oceny, o nasz prywatny „ranking”, odpowiedzi przestałyby przedstawiać się tak bezproblemowo. Niniejsza publikacja ma na celu ukazanie muzycznych portretów największych chopinistów XX wieku.
Artur Bielecki

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Rafał Marszałek, Poradnik dla znerwicowanych szachistów

ONLY WITH US!

Szachy można postrzegać w dwojaki sposób. Po pierwsze, jako realizację strategicznego planu z graczami jako sztabowcami i szachownicą jako mapą sztabową. W tej perspektywie rządzą się żelaznymi regułami. Są triumfem logiki. Po drugie, jako rywalizację żywych ludzi z ich emocjami, słabościami, zagadkami. Myślowy porządek nieustannie jest zakłócany. Właśnie tę perspektywę przyjmuje Rafał Marszałek i jako szachista pyta: Dlaczego nieraz, w kryzysowym momencie, nie potrafimy wykorzystać dawno przyswojonej wiedzy?

Słowo/obraz terytoria

Monika Szustowska, Elementos. Wojna o następcę

ONLY WITH US!

Aurora dorasta wraz z trójką rodzeństwa. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu Krainy Wody i Krainy Ognia. Decyduje się udać do Krainy Ognia, gdzie rozpoczyna naukę w Akademii Wojskowej, szkoli się i nawiązuje przyjaźnie. Wkrótce jednak zostaje wplątana w intrygi. Rozpoczyna się wojna między światami, a bohaterka musi dokonać wielu trudnych wyborów. Odkrywa, że nic nie jest takie, jak jej się wydawało…

Wydawnictwo Nowoczesne

Karol Fitrzyk, Dusze czyśćcowe

ONLY WITH US!

Jan Stec, skompromitowany dziennikarz, wyrusza do Krościenka nad Dunajcem, by odnaleźć spokój i poukładać swoje sprawy po głośnej aferze. Uzależniony od alkoholu musi stawić czoło nie tylko swoim demonom, ale również tajemniczej sile. Już wkrótce przekona się, że jest coś gorszego od śmierci.

Wydawnictwo Mroczne Historie

Shuzo Oshimi, Krew na szlaku 2
przeł. Molski Tomasz

ONLY WITH US!

Skłamać, by chronić matkę, czy wyznać prawdę o tym, co wydarzyło się na górskim szlaku? Seiichi nie ma pojęcia, co powinien zrobić. Zwłaszcza że nadal nie może uwierzyć w to, czego był świadkiem. Dotychczas szczęśliwy dom z każdym kolejnym dniem coraz bardziej przypomina pułapkę, z której nie da się uciec.

Wydawnictwo Kotori

Michał J. Sobociński, Srebrny Kruk

ONLY WITH US!

Srebrny Kruk to opowieść osadzona w autorskim świecie Oculum Mundi. Historia o zakulisowych rozgrywkach największych stronnictw Cesarstwa Ingradyjskiego. To siedem pozornie niepołączonych ze sobą historii, prowadzących do ukrytego celu. Zanurz się w splot kłamstw, niepewnych aliansów i krzywoprzysięzców, gdzie wszystko, co spontaniczne – zostało dokładnie zaplanowane.

Wydawnictwo Abyssos

Gerhard Ludwig Muller, Katolicki, czyli jaki?
przeł. Biel Robert

ONLY WITH US!

Kardynał Gerhard L. Müller na nowo odkrywa przed nami, co znaczy być katolikiem. Zebrane w tym tomie eseje byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary bardzo jasno pokazują, jak nie zatracić swojej tożsamości w czasach naznaczonych kryzysem wiary, skłaniającym do snucia wydumanych interpretacji Bożego objawienia i rozpuszczania soli Ewangelii w zawiesinie tak zwanych nowych kontekstów współczesności. To propozycja dla wszystkich, którzy katolickość Kościoła pojmują bardzo osobiście – jest ona dla nich nie tylko jedną z wielu prawd wiary, ale przede wszystkim najwłaściwszą drogą prowadzącą do zbawienia.

Wydawnictwo Biblos

Bogdan Góralczyk, Marcin Jacoby, Nowa gra w Chińczyka

ONLY WITH US!

„Nowa gra w Chińczyka” to wywiad-rzeka, który swym wartkim nurtem porwie Czytelnika w podróż po współczesnych Chinach. Na pytania Tomasza Sajewicza, korespondenta Polskiego Radia w Azji, odpowiadają Bogdan Góralczyk, sinolog, politolog i dyplomata, znawca Chin i problematyki międzynarodowej, naoczny świadek zmian zachodzących w Państwie Środka przez dekady, oraz Marcin Jacoby, sinolog, tłumacz i literaturoznawca zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi Azji Wschodniej, a jednocześnie znawca kultury i literatury Chin starożytnych.

Wydawnictwo Dialog

Dagmara Rek, Osiedlowy monitoring. Tom 2

ONLY WITH US!

Halina Marchwicka z domu Konfitura powraca!

Po wielu niezbyt ciekawych przygodach z sąsiadami Halina wciąż wierzy, że wtrącanie się w cudze sprawy jest dobrem koniecznym. Ale czy sąsiedzi uważają tak samo?

WasPos Publishing

Katarzyna Wycisk, Gamerka 2 Gra o wszystko

ONLY WITH US!

Jedna noc rujnuje wszystko i posyła Kiliana na drugą stronę lustra. W miejsce, którego tak panicznie się bał. Nic nie jest tu oczywiste: prawda miesza się z kłamstwem, jawa ze snem. Głosy w głowie mężczyzny nie chcą zamilknąć, wspomnienia przytłaczają z taką siłą, że nie sposób zaczerpnąć tchu.

Wiktoria nie ma pojęcia, jaki jest prawdziwy powód dystansu Hattera. Dlaczego chłopak ją odtrącił, zamiast chociaż porozmawiać? Kobieta jest rozdarta pomiędzy chęcią wyciągnięcia z niego prawdy siłą a cierpliwym czekaniem, aż sam będzie gotowy ją wyznać.

Wydawnictwo KDW