baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_A
baner_C
baner_C1
baner_C4
baner_C5
baner_C2

Wydawca poleca

Duchowy przewodnik po Polsce

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka
Format: 15.0x23.5cm
Stron: 372
ISBN: 978-83-8150-382-2

Cena detaliczna: 64,90 zł

Pełen humoru przewodnik po miejscach niesamowitych – dla tych, którzy nie boją się zaglądać w ciemne zakamarki i lubią słuchać strasznych opowieści. Znajdziecie tu budzące dreszcz historie z całej Polski – od Dolnego Śląska aż po Suwalszczyznę i od wyspy Wolin po Łańcut. Napotkacie białe i czarne damy, duchy rycerzy-rozbójników i króla-pirata, widma z krakowskich krypt, gdańskich kamienic i łódzkich fabryk, liczne czarownice, wampiry, a nawet kosmitów! Dowiecie się, gdzie w Polsce jest największy cmentarz, dlaczego stary Kostrzyn to miasto widmo i skąd się wzięła piramida pod Gołdapią. Odwiedzicie miejsca popularne, takie jak zamek Książ czy Łysa Góra, ale także te mało znane – i poznacie ich niesamowitych mieszkańców. „Duchowy przewodnik po Polsce” to barwny korowód zjaw z różnych epok, ciekawostki historyczne, pomysły na upiorne wycieczki, a także podpowiedzi, co ciekawego można zobaczyć w okolicach nawiedzonych miejsc. Ruszaj w drogę – jeśli tylko się odważysz!

Jefferson Detektyw mimo woli

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Twarda
Format: 15.0x20.0cm
Stron: 216
ISBN: 978-83-8150-511-6

Cena detaliczna: 49,90 zł

Klasyczny kryminał, który w subtelny sposób porusza ważny aktualny temat – kwestię praw zwierząt. Pogodny jesienny poranek w fikcyjnym świecie uczłowieczonych zwierząt. Jeż Jefferson idzie do salonu fryzjerskiego. Myśli o niedawno przeczytanej książce, zastanawia się, jak zaprosić na drinka borsuczycę Karolinę. W salonie przeżywa szok. Fryzjer, borsuk Edgar, leży martwy na podłodze. Jefferson podejmuje fatalną w skutkach decyzję – wyjmuje nożyczki zostawione przez zabójcę w piersi ofiary. Widzi to koza, która przyszła zrobić trwałą. Jefferson staje się głównym podejrzanym. By udowodnić swoją niewinność, rozpoczyna prywatne śledztwo, które zaprowadzi go do świata ludzi… oraz zwierząt domowych i hodowlanych.

Cześć ciało!

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Twarda
Format: 20.0x25.0cm
Stron: 32
ISBN: 978-83-8150-530-7

Cena detaliczna: 39,90 zł

Zabawna, przystępna i wzmacniająca książka obrazkowa dla najmłodszych o tym, jak obchodzić się z naszym najbliższym przyjacielem: własnym ciałem. Elise Gravel opowiada o tym prosto, z humorem – i z pomocą rozbrajających komiksowych stworków. „Cześć, ciało!” opowiada o naszych ciałach. O tym, na jak wiele sposobów mogą być różne i jak wiele różnych rzeczy mogą robić. O tym, że wszystkie są wyjątkowe – i wszystkie zasługują na szacunek. O tym, dlaczego warto dbać o swoje ciało. O tym, czego inni nie mają prawa robić z twoim ciałem bez twojej zgody – i czego ty nie masz prawa robić z ciałami innych. I o tym, że fajnie jest powiedzieć swojemu ciału coś miłego i dać mu przytulasa – jeśli tylko chcesz. Polecamy także inne przystępne i wzmacniające książki Elise Gravel: „Każdy z nas” – o uczuciach i potrzebach, które łączą nas wszystkich, oraz „Błękit? Róż? Ty i już!” – o stereotypach płciowych i prawie do bycia sobą.

Maj pen raj! Tajlandia dla dociekliwych

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Twarda
Format: 15.0x23.5cm
Stron: 168
ISBN: 978-83-8150-476-8

Cena detaliczna: 44,90 zł

Jedenasty tom serii "Świat dla Dociekliwych" – kolorowy przewodnik po kulturze Tajlandii, krainy uśmiechu! Żyją tu motyle wielkie jak nietoperze i rosną największe kwiaty świata. Słonie są pod opieką króla, a małpy to prawdziwi gangsterzy. Tu płaci się batami, jeździ tuk-tukami i je się ryż na śniadanie. Mieszkańcy Tajlandii wierzą, że życie jest snem, a obok swoich domów stawiają domki dla duchów. Przez cały rok chodzą w klapkach, w poniedziałek ubierają się na żółto i nigdy nie mówią sobie po imieniu. Są zawsze uśmiechnięci i nigdy się nie złoszczą. Kiedy coś pójdzie nie po ich myśli, mówią: „Maj pen raj!” – „Nic się nie stało!”. Chcecie ich poznać? W drogę!

Dzikie przedszkole Zeszyt o uczuciach dla czterolatków

okl
Autor/autorzy:
Oprawa: Miękka
Format: 20.5x28.8cm
Stron: 48
ISBN: 978-83-8150-520-8

Cena detaliczna: 24,90 zł

Józia i jej brat Jasiek codziennie idą razem do przedszkola. Ale dziś będzie zupełnie inaczej niż zwykle: do przedszkola przyszła z wizytą cała gromada zwierzaków! Razem z Józią i Jaśkiem zagraj w dziką planszówkę, zobacz, co zrobi Józia, kiedy słoń obleje ją wodą, wymyśl, jak pocieszyć Krysię, której koza zjadła kawałek sukienki, i jak ukołysać do snu wielkiego hipopotama. Nowy zeszyt dla czterolatków z serii edukacyjnej „Mądrale” to zabawne i pomysłowe zadania, które rozwijają słownictwo dotyczące uczuć i wrażeń, pomogą przedszkolakom w radzeniu sobie z emocjami w codziennych sytuacjach, a także podpowiadają proste sposoby na rozładowanie napięcia i relaks.