Konkurs dla bibliotekarzy. Wygraj nowe książki Davida Attenborough!

Napisz wiersz, skomentuj post konkursowy i wygraj jeden z 5 pakietów książek Davida Attenborough! 

Wydawnictwo Naukowe PWN przedstawia dwie wyjątkowe premiery – książki Davida Attenborougha „Na ścieżkach życia” i „Życie na Ziemi”. David Attenborough jest najbardziej znanym popularyzatorem wiedzy przyrodniczej na świecie, twórcą filmów przyrodniczych, który z kamerą objechał świat, pokazał nam całe królestwo zwierząt. 

PWN i Azymut zapraszają bibliotekarzy do udziału w konkursie, w którym można wygrać te premierowe tytuły.  

Jak wziąć udział w konkursie?

  • skomentuj post konkursowy z dnia 12 marca 2024 r., który pojawi się w grupie “Azymut dla bibliotek”. W komentarzu umieść wiersz, w którym użyjesz słów: “ziemia”, “życie”, “ścieżka”, “biblioteka” “Attenborough”,
  • wiersz może mieć maksymalnie 12 wersów,
  • konkurs trwa od 12 marca do 28 marca 2024 r.   
  • w konkursie zostanie nagrodzonych 5 osób – autorzy najbardziej kreatywnych odpowiedzi
  • warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dodanie tekstu konkursowego.   

„Życie na Ziemi” to książka, która powstała w wyniku trwających trzy lata podróży i badań, które towarzyszyły realizacji tych filmów. PWN wydał w marcu 2024 roku w pełni zaktualizowane wydanie tej przełomowej książki, która zasadniczo zmieniła sposób, w jaki postrzegamy świat. Jest to zdumiewająca celebracja ewolucji życia na Ziemi, opowiedziana na podstawie analizy życia zwierząt i roślin, z udziałem całej gamy organizmów, jakie kiedykolwiek żyły na tej planecie.

To wydanie powstało, by uczcić 40. rocznicę pierwszej publikacji książki. David Attenborough zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż, całkowicie aktualizując i uzupełniając oryginalny tekst, biorąc pod uwagę współczesne odkrycia naukowe z całego świata, a także uzupełniając je o wspaniałe fotografie, aby zilustrować książkę w znacznie lepszy sposób, niż było to możliwe czterdzieści lat temu.

„Na ścieżkach życia” to książka, która powstała równolegle z serialem przyrodniczym o tym samym tytule. Dowiemy się z niej, w jaki sposób zwierzęta używają swych ciał, czyli jak się zachowują. Książka składa się z dwunastu rozdziałów, z których każdy przedstawia inny aspekt podróży przez życie, od narodzin do dorosłości i kontynuacji gatunku poprzez reprodukcję. Znajdziesz w niej niesamowite opisy, jak zwierzęta opiekują się swoimi młodymi, jak zdobywają pożywienie i unikają drapieżników, jak budują schronienia przed żywiołami i drapieżnikami. jak komunikują się i jak znajdują partnera, w jaki sposób walka – zarówno fizyczna, jak i psychiczna – jest wykorzystywana do zdobywania pożywienia, ziemi lub partnera.

Zamów książki do biblioteki w Azymucie

Pracujesz w bibliotece? Chcesz zamówić taniej książki i gry edukacyjne do swojej instytucji? Skontaktuj się z nami i załóż konto na naszej platformie dla klientów B2B: bibliotekarz@azymut.pl