Kontakt   telemarketing@azymut.pl    

Noc Księgarń 2024. Rusza rejestracja dla księgarń!

VI edycja święta księgarzy i czytelników – festiwalu Noc Księgarń odbędzie się 4 października 2024. Dystrybutor książek OSDW Azymut, organizator wydarzenia, zaprasza do współtworzenia Nocy Księgarń księgarzy kameralnych z całej Polski – właśnie ruszyła rejestracja dla księgarń!

Noc Księgarń będzie po raz kolejny okazją do wspólnego świętowania twórców książek, pracowników małych niezależnych księgarni i tych, którzy książki czytają. W piątkowy październikowy wieczór i nocą będzie można zajrzeć do księgarni, by spotkać się z ulubionym pisarzem podczas dyżuru literackiego, wziąć udział w warsztatach i – oczywiście – kupić książki podczas nocnych kiermaszy.

Księgarze będą mogli zaprezentować się i zaprosić do księgarń, korzystając z profili Nocy Księgarń w mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie. Planowana jest również, jak w poprzednich latach, szeroka kampania PR oraz współprace z mediami, blogerami i influencerami.

Zgłoś swoją księgarnię najpóźniej do 3 lipca 2024.

Rejestracja księgarń do udziału w Nocy Księgarń potrwa do 3 lipca 2024 i odbywa się tylko poprzez specjalny formularz dostępny poniżej. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi informacjami organizacyjnymi zamieszczonymi poniżej.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy:

 • niezależne księgarnie stacjonarne, 
 • antykwariaty, 
 • wydawnictwa, organizacje pozarządowe, instytucje kultury,
 • księgarnie prowadzone przez instytucje kultury, 
 • księgarnie stacjonarne prowadzone przez wydawnictwa, 
 • niewielkie sieci księgarskie (sieci specjalistyczne, sieci księgarskie działające w wybranych regionach).

Kliknij tutaj, aby przejść do formularza rejestracyjnego >>

10 najważniejszych informacji organizacyjnych

 1. VI edycja Nocy Księgarń odbędzie się w piątek 4 października 2024 r. Koncentrujemy się na działaniach późnym popołudniem, wieczorem i nocą 4 października.
 2. Terminy rejestracji:
  • rejestracja księgarń trwa od 5 czerwca do 3 lipca;
  • konsultacje i rejestracja programu od 4 lipca do 30 sierpnia.
 3. REJESTRACJI DOKONUJEMY TYLKO ZA POŚREDNICTWEM FORMULARZY.
 4. Organizatorami wydarzeń podczas Nocy Księgarń są księgarze. Azymut wspiera ich poprzez: kontakty z wydawcami, instytucjami, mediami, a przede wszystkim szeroką promocję księgarń w mediach społecznościowych oraz tradycyjnych mediach ogólnopolskich i lokalnych.
 5. W tej edycji skupiamy się na promocji księgarń i zachęcamy do zakupów w nich, zapraszamy więc na wydarzenia stacjonarne, takie jak: kiermasze, dyżury literackie autorów (podobnie jak na targach książki), warsztaty dla dzieci i dorosłych, spacery literackie. Azymut wspiera te wydarzenia promocyjnie, lecz nie jest ich bezpośrednim organizatorem.
 6. Noc Księgarń wspierają i współorganizują: wydawcy (w tym Znak – w związku z Rokiem Miłosza); organizacje pozarządowe, takie jak Fundacja Miasto Literatury, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Fundacja Powszechnego Czytania oraz instytucje miejskie, w tym Krakowskie Biuro Festiwalowe, Wrocławski Dom Literatury, Dom Literatury w Łodzi, UM Warszawa, UM Gdańsk. W sprawie współpracy z tymi instytucjami prosimy o kontakt z koordynatorką Nocy Księgarń.
 7. Każda księgarnia otrzyma od Azymutu zestaw promocyjny: plakaty, zakładki i katalogi książek; wysyłka materiałów nastąpi w pierwszym tygodniu września. Udostępnimy także grafiki – plakaty w wersji cyfrowej, zdjęcia w tle do wydarzeń, szablony do mediów społecznościowych etc. w wersji do edycji.
 8. Azymut przygotuje specjalną ofertę handlową dla księgarń, by mogły przygotować kiermasze. Prosimy o kontakt bezpośrednio z przedstawicielami handlowymi lub pod adresami: ph@azymut.pl lub telemarketing@azymut.pl
 9. Azymut organizuje jeden duży, szeroko promowany konkurs z okazji Nocy Księgarń. Jego formuła jest prosta – chodzi o to, żeby w dniu wydarzenia osoba biorąca udział w konkursie przyszła do księgarni, zrobiła materiał na swoje media społecznościowe i przy publikacji oznaczyła 1’Noc Księgarń 2’sponsora nagrody 3’Księgarnię. Lista nagród będzie dostępna na stronie nocksiegarn.pl/konkurs. Fundatorami nagród są Azymut oraz partnerzy wydarzenia. Wydawców i instytucje chętne do ufundowania nagród w konkursie, zapraszamy do kontaktu. Poza ogólnopolską akcją konkursową Azymut nie organizuje i nie finansuje nagród w lokalnych konkursach odbywających się w księgarniach.
 10. Koordynatorką Nocy Księgarń 2024 jest Paulina Bandura – zapraszamy do kontaktu mailowego: paulina.bandura@azymut.pl i telefonicznego: 502 457 395

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

 • udział w wydarzeniu jest bezpłatny – nie musisz inwestować środków, aby przyłączyć się do akcji (nie musisz być także klientem OSDW Azymut, choć serdecznie do tego zachęcamy!);
 • to dobra okazja na dotarcie do nowych klientów; wydarzenie jest promowane zarówno ogólnopolsko, jak i regionalnie – OSDW Azymut wraz z partnerami inwestuje duże środki w promocję wydarzenia;  
 • Twoja księgarnia i wydawnictwo pojawi się w kampanii promocyjnej wydarzenia – w 2023 roku stronę Nocy Księgarń odwiedzano ponad 200 000 razy;
 • do udziału w wydarzeniu przyłączają się instytucje, samorządy i wydawcy, którzy chętnie nawiązują współprace z księgarniami biorącymi udział w Nocy Księgarń (także po wydarzeniu);
 • dla księgarń biorących udział w wydarzeniu OSDW Azymut przygotowuje specjalne akcje promocyjne (z dodatkowymi rabatami na książki); więcej informacji o współpracy handlowej z księgarniami: www.azymut.pl/ksiegarnia.  

Kontakt, poradnik, przydatne linki

Kontakt dla księgarń w sprawie projektu:

Paulina Bandura
paulina.bandura@azymut.pl
tel. 502 457 395

Kontakt dla księgarń w sprawie zamówień:

Dział sprzedaży OSDW Azymut
telemarketing@azymut.pl
Więcej danych w podstronie KONTAKT

Załóż konto dla klienta B2B

Prowadzisz księgarnię, sklep, bibliotekę? Chcesz zamówić taniej książki, gry i zabawki jako firma? Skontaktuj się z nami i załóż konto na naszej platformie dla klientów B2B: telemarketing@azymut.pl

Sprawdź aktualne promocje dla księgarń

Sprawdź najnowsze promocje dla klientów Azymutu. Zamów taniej książki i gry do swojej księgarni.