Azymut oficjalnym partnerem Tygodnia Bibliotek 2023

Po raz dwudziesty od 8 do 15 maja 2023 r. odbywa się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Weźmie w nim udział ponad tysiąc bibliotek publicznych, szkolnych, akademickich i pedagogicznych. Po raz drugi partnerem głównym akcji jest OSDW Azymut. Dystrybutor wspiera wydarzenie finansowo i promocyjnie.

W trakcie tygodnia, którego początek przypada na 8 maja, czyli Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, instytucje w całej Polsce organizują setki wydarzeń dla czytelników. W programie znajdą się spotkania autorskie, wywiady z pisarzami, promotorami literatury i aktywistami kulturalnymi, wystawy, lekcje biblioteczne i warsztaty edukacyjne, konkursy. Ich celem jest pokazanie bibliotek jako ciekawych miejsc aktywności wokół książek, otwartych na lokalne społeczności i ich potrzeby.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbędzie się pod hasłem: Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA! Autorką hasła jest Jolanta Poważyńska z Koła SBP w Wałbrzychu. W uzasadnieniu wyboru hasła czytamy: Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać. Promocji dwudziestej edycji wydarzenia towarzyszy plakat, który podobnie jak hasło został wybrany w drodze konkursu. Spośród 68 nadesłanych prac wyłoniono najlepszy projekt, którego autorem jest Emil Idzikowski.

Ale to nie koniec konkursowych zmagań w związku z Tygodniem Bibliotek – ponieważ trwa konkurs dla bibliotek, które wezmą udział w ogólnopolskiej akcji. Najciekawsze wydarzenia, które odbędą się między 8 a 15 maja zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Partnerem wspierającym SBP w realizacji Tygodnia Bibliotek jest OSDW Azymut. Azymut zapewni atrakcyjne i wartościowe nagrody książkowe dla laureatów konkursu na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2023. Azymut na co dzień współpracuje z bibliotekami z całej Polski, m.in. w ramach projektu Wielkie Litery; organizuje szkolenia, webinaria i konkursy dla bibliotek, prowadzi na Facebooku grupę Azymut dla bibliotek, która jest źródłem wiedzy dla bibliotekarzy o aktywnościach dystrybutora w obszarze współpracy z bibliotekami.

Szczegółowe informacje dotyczące XX Tygodnia Bibliotek są dostępne na stronie www.tydzienbibliotek.sbp.pl