Azymut partnerem akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

Z radością informujemy, że dystrybutor książek OSDW Azymut dołącza do grona partnerów akcji „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez redakcję czasopisma Biblioteka w szkole. Celem inicjatywy jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

7 czerwca o 10.00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski będzie czytać książki. W swoich bibliotekach, w szkołach, w parkach i na rynkach. Do udziału w tegorocznej edycji akcji zapisało się ponad 3300 bibliotek, szkół, przedszkoli i instytucji.

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” odbywała się co roku w latach 2016-19. Rekordowo uczestniczyło w niej 459 tys. osób, głównie dzieci i młodzieży. Później uniemożliwiła ją pandemia.

Głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami lokalnymi – ponad 3000 bibliotek wszystkich typów. 

OSDW Azymut przyłącza się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam” jako sponsor nagród dla młodych czytelników biorących udział w projekcie.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.czytamy.org.