Granty i dotacje dla bibliotek w 2024 roku [BEZPŁATNE WEBINARIUM]

Praktyczne porady, przegląd grantów i programów dotacyjnych, przydatne wskazówki podczas pisania wniosków. Weź udział w bezpłatnym webinarium Azymutu pt. „Granty i dotacje dla bibliotek w 2024 roku”. Do zobaczenia 8 lutego 2024 o godz. 11.00!

Podczas szkolenia bibliotekarze będą mieli okazję poznać najważniejsze programy dotacyjne i granty, w tym kalendarium składania wniosków i przebieg procesu jego składania oraz najważniejsze wymagania. Prowadzący przedstawi też praktyczne wskazówki pomocne w przygotowaniu wniosku: jak zacząć, co uwzględnić oraz o czym należy pamiętać na poszczególnych etapach prac nad projektem; jak przygotować i opracować treść wniosku, by móc liczyć na dofinansowanie. Omówi też zmiany w 2024 roku pod kątem formalnym i przebiegu naborów.

8 lutego 2024, godz. 11.00

Granty i dotacje dla bibliotek w 2024 roku Informacje o najważniejszych programach, praktyczne wskazówki do pisania wniosków

Prowadzenie: Paweł Dobrzelecki

Wstęp bezpłatny, wymagana rejestracja.

PROWADZĄCY WEBINARIUM:

Paweł Dobrzelecki – bibliotekarz, animator, trener, ukończył IBiIN na Uniwersytecie Śląskim oraz Zarządzanie w Kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jest absolwentem Szkoły Trenerów STOP. Od początku swojej pracy zawodowej związany z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu, w której przeszedł przez wszystkie szczeble bibliotecznej hierarchii, obecnie pełni obowiązki Zastępcy Dyrektora. Pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych zajmuje się od 2016 roku, jest koordynatorem oraz inicjatorem projektów kulturalnych, szczególnie lubi te dotyczące czytelnictwa dzieci i młodzieży, prowadzi szkolenia i warsztaty, zarówno dla bibliotekarzy jak i użytkowników biblioteki. Miłośnik alternatywnych form edukacji, gier planszowych i klocków Lego. Jest Ambasadorem Stowarzyszenia LABiB, Członkiem ZG SBP, był Ogólnopolskim Bibliotekarzem roku 2018 oraz podwójnym stypendystą MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury.