Kontakt w sprawie zamówień:   telemarketing@azymut.pl    

Książki popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży [NAGRANIE WEBINARIUM]

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium „Wzór na ciekawość do kwadratu. Co czytać dla przyjemności na lekcjach przedmiotów ścisłych?” z udziałem Kariny Muchy i Katarzyny Wilk z projektu Ratownicy Czytelnictwa (Fundacja Powszechnego Czytania).

Więcej informacji o webinariach i Wirtualnych Targach dla Bibliotek znajdziesz tutaj.

O prelegentkach:

Karina Mucha – psycholog i wykładowca akademicki, autorka podręczników i programów nauczania do edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, popularyzatorka czytania. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje ze studentami na UJ i na Uniwersytecie SWPS, prowadzi wykłady dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Jest koordynatorem wojewódzkim Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY. Współorganizatorka Ogólnopolskiego Konkursu Promującego Czytanie „CzytaMY”. Właścicielka firmy Psychologia edukacyjna. Za popularyzację czytania wśród dzieci i nauczycieli otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”. Prywatnie – mieszka na Śląsku w domu z dużym ogrodem i jeszcze większą biblioteką, gdzie zaprasza swoich przyjaciół. Lubi spędzać czas na rozmowach z ludźmi, uwielbia czytać książki i podróżować po świecie. Szczególnie ukochała sobie Chorwację, Finlandię i Sri Lankę.

Katarzyna Wilk – zawodowo – trener i metodyk zdalnego nauczania. Projektuje i prowadzi różne formy kształcenia na odległość: kursy e-learningowe, webinary, szkolenia mieszane. Opracowuje scenariusze i projektuje e-szkolenia dla różnych odbiorców – dla szkół i biznesu. Interesuje się aspektem społecznościowym uczenia się, zajmuje się propagowaniem idei wolnych licencji i otwartych zasobów edukacyjnych w szkole. Wspiera wdrażanie design thinking w edukacji oraz promuje zwinne zarządzanie projektami. Prywatnie – kociara i tajny współpracownik różnych inicjatyw okołorowerowych. Prowadzi siedzący tryb życia – albo przy komputerze, albo na rowerze (próbowała łączyć te dwa tryby… bez sukcesu, jak dotąd). Ulubione trasy rowerowe: długie, dużo pod górkę, najlepiej w nieznane i najchętniej nocą przez las.