Bibliotekarze szkolą bibliotekarzy! Lista dobrych praktyk [NAGRANIE WEBINARIUM]

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium z udziałem bibliotekarzy z Łodzi, Grodziska Mazowieckiego i Rawy Mazowieckiej. Podczas spotkania Gabriela Furmankiewicz, Magdalena Żerek i Zbigniew Pacho podsumowali miniony rok w swoich bibliotekach oraz podzielili się ciekawymi pomysłami na lokalne projekty promujące czytelnictwo. Webinarium odbyło się 19 marca 2024 roku w trakcie Wirtualnych Targów dla Bibliotek.

Zarejestruj się na kolejne webinaria Azymutu >>

PROWADZĄCY WEBINARIUM:

Gabriela Furmankiewicz – kulturoznawczyni, bibliotekarka, wokalistka i performerka. Z Mediateką MeMo, związana od półtora roku, pełni tam rolę realizatora dźwięku oraz opiekuna studia lektorskiego.

Magdalena Żerek – dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. O książkach pisze w mediach społecznościowych Czytam to!

Zbigniew „Zibi” Pacho – z wykształcenia dziennikarz, z powołania bibliotekarz. Pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. św. Jana Pawła II od osiemnastu lat, zaś od trzech, jak sam mówi, ma zaszczyt i zarazem największą przyjemność prowadzić najpiękniejsze miejsce na świecie … czyli bibliotekę. Pokazuje, że biblioteka to miejsce, które potrafi tętnić życiem i nie jest tylko stereotypową „wypożyczalnią książek”. Znakomicie współpracuje z młodzieżą oraz prowadzi superkreatywny i wspaniały zespół, który promuje czytelnictwo i bibliotekę na wszelkie możliwe sposoby. I chyba im się to udaje, ponieważ w minionym roku rawska biblioteka zdobyła trzy znaczące nagrody. Pierwsza z nich, to wyróżnienie, drugi rok z rzędu, w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Mistrz Promocji Czytelnictwa. Znaleźli się wśród 16 najlepszych bibliotek w Polsce! Kolejny piękny sukces to II MIEJSCE w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich na najlepszą kampanię społeczno – edukacyjną realizowaną w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2023, pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA”. I uwaga, trzeci raz z rzędu! jury Ogólnopolskiego Konkursu