Mali wydawcy prezentują swoją ofertę! [NAGRANIE WEBINARIUM]

Niezależne, niszowe, z autorskim wyborem tytułów – małe wydawnictwa są warte uwagi! Ich oferta jest różnorodna – publikują fantastykę, powieści historyczne, eseje, literaturę piękną w doskonałych tłumaczeniach z obcych języków, książki dla dzieci, komiksy czy literaturę dla profesjonalistów z różnych dziedzin. W kwietniu w Azymucie prezentujemy ofertę małych wydawców – przyjrzyj się tym książkom koniecznie!

Azymut zaprosił wybranych wydawców do zaprezentowania ich oferty podczas spotkania online. Jesteś ciekaw, co słychać u małych wydawców? Zobacz zapis webinarium z udziałem wydawnictw: Pauza, Kwiaty Orientu, Muzeum II Wojny Światowej, KDW Katarzyna Wycisk, Fame Art, Karakter, Literatura Inspiruje oraz Nagle.

Więcej o wydawcach:

Wydawnictwo Pauza powstało jesienią 2017 roku na Saskiej Kępie w Warszawie. Wymyśliła je i jednoosobowo prowadzi Anita Musioł, absolwentka lingwistyki stosowanej oraz studiów amerykańskich na UW, wieloletnia wydawczyni książek, związaną z rynkiem książki od 1998 roku. Wydawnictwo Pauza wydaje w swojej ofercie głównie książki w kategorii: literatura piękna biografia, autobiografia, pamiętnik reportaż.

Wydawnictwo Kwiaty Orientu zostało założone w 2007 roku przez Marzenę Stefańską-Adams i Edytę Matejko-Paszkowską. Od początku aktywnie uczestniczy w popularyzowaniu kultury i literatury koreańskiej, organizując różnego rodzaju warsztaty i szkolenia. W naszej ofercie – oprócz książek – znajdują się szkolenia międzykulturowe, językowe, warsztaty literacko-plastyczne. Szczególnie wdzięcznym odbiorcą warsztatów są najmłodsi czytelnicy.

Wydawnictwo Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku istnieje od 2008 r. Głównym celem wydawnictwa jest prezentowanie szerokiego spektrum doświadczeń wojennych w sposób kompleksowy, rzetelny i atrakcyjny. Wojna to nie tylko konflikt wielkiej polityki i starcia na polach bitew; to również dramat milionów zwykłych ludzi, na których doświadczeniach koncentrujemy się w naszych publikacjach.

Wydawnictwo KDW – Książki pisane emocjami. Wydaje powieści w gatunku New Adult, Young Adult, romans, obyczaj i fantastyka.

Fame Art to niezależne wydawnictwo zrodzone z ciekawości świata, kultur oraz fascynacji słowem. Wszystko zaczęło się od literatury żydowskiej, za sprawą której przybliżyliśmy polskiemu czytelnikowi m.in. nieznaną w Polsce prozę Ester Singer Kreitman oraz do tej pory nietłumaczone na język polski dzieła noblisty I.B. Singera - „Ruda Kejla” i „Odwiedziny”. Oprócz serii judaistycznej skupiamy się na promocji pisarstwa ciekawych, inspirujących kobiet m.in. sędzi Ruth Bader Ginsburg i aktywistki Audre Lorde.

Wydawnictwo Karakter istnieje od 2008 roku. „Dzielimy się z czytelnikami tym, co nas interesuje i co uważamy za ważne. Chcemy zrywać z kulturowymi stereotypami i uprzedzeniami, wprowadzać w obieg polskiej kultury nowe tematy, inne wrażliwości i świeżą estetykę. Publikujemy literaturę piękną i literaturę faktu z całego świata. Wydajemy ambitną eseistykę oraz książki poświęcone projektowaniu, architekturze i sztuce. Czerpiemy z tradycji i doświadczeń europejskiej sztuki książki; nazwa zobowiązuje — słowo „karakter” w szesnastowiecznej polszczyźnie oznaczało krój pisma.”

Grupę wydawniczą Literatura inspiruje tworzą trzy marki:
Wydawnictwo Dobra Literatura proponuje mocną, wyrazistą prozę, literaturę piękną, publicystykę poradnikową oraz popularnonaukową.
Wydawnictwo Prozami wydaje literaturę piękną polską i światową, ze szczególnym nastawieniem na powieści obyczajowe, polską prozę współczesną, kryminały, thrillery oraz literaturę Young Adult.
Wydawnictwo Lemoniada powstało z myślą o młodszych czytelnikach. Proponuje książki pobudzające wyobraźnię i rozbudzające ciekawość świata.

NAGLE! to nowe wydawnictwo komiksowe tworzone przez pasjonatów gatunku, którzy komiksem w jego najróżniejszych odsłonach profesjonalnie zajmują się od lat. NAGLE! to komiks środka z najwyższej półki, z angażującą historią i atrakcyjną, ale nie przesłaniającą treści grafiką. Dopełnieniem oferty będą ciekawe eksperymenty i odrobinę klasyki od najlepszych twórców i wydawców z całego świata. NAGLE! to również projekty premierowe tworzone przez nas we współpracy z renomowanymi artystami z Polski i zagranicy. Założycielami NAGLE! są: Krzysztof Ostrowski, Bartosz Musiał oraz Adam Badowski.

Wirtualne Targi Małych Wydawców
4 – 30 kwietnia 2024

Odkryj z nami ofertę małych, niezależnych oficyn działających na polskim rynku książki. Skorzystaj z dodatkowego rabatu na ponad 8000 tytułów.

Załóż konto dla klienta B2B

Prowadzisz księgarnię, sklep, bibliotekę? Chcesz zamówić taniej książki, gry i zabawki jako firma? Skontaktuj się z nami i załóż konto na naszej platformie dla klientów B2B: telemarketing@azymut.pl