Dla bibliotek: scenariusze zajęć i dodatkowe rabaty na serię „Mikołajek”

Wspólnie z wydawnictwem Znak Emotikon przygotowaliśmy specjalną promocję z dodatkowymi rabatami na książki o przygodach Mikołajka. Dla bibliotekarzy, nauczycieli i animatorów mamy także bezpłatne scenariusze zajęć edukacyjnych związanych z tą kultową serią. Promocja jest dostępna dla bibliotek do 31 grudnia 2023 w Magazynie Wirtualnym Azymutu (podstrona Oferta dla Ciebie).

Wydawnictwo Znak Emotikon może pochwalić się, że obecnie jest jedynym wydawcą Mikołajka w Polsce. Hip-hip hurra! Na półki wskoczyło właśnie pięć pierwszych najbardziej kultowych tomów o przygodach Mikołajka i jego niezrównanej bandy kumpli i kumpelek:

A także wydanie specjalne: Mikołajek. Pierwsze historie – czyli cały świat Mikołajka w jednym tomie (zbiór wszystkich wyżej wymienionych tomów).

Zaproście Mikołajka do swoich klas, szkół i bibliotek

Jak to zrobić? Oczywiście zakupić książki w naszej hurtowni – teraz ze specjalnym rabatem tylko dla szkół i bibliotek (promocja dostępna tutaj).

Dla nauczycieli i bibliotekarzy, którzy nie lubią nudy (i zanudzać) wydawnictwo Znak Emotikon przygotowało KREATYWNE SCENARIUSZE – zabawy i aktywności, które możecie zrealizować w klasie czwartej szkoły podstawowej przy okazji omawiania lektury Mikołajek. Propozycje te sprawdzą się także w klasach młodszych, podczas zajęć świetlicowych czy lekcji bibliotecznych. Mamy też specjalną wersję dla przedszkolaków.

Scenariusze zajęć z Mikołajkiem

Pobierz bezpłatne materiały edukacyjne związane z serią Mikołajek przygotowane przez animatorów wydawnictwa Znak Emotikon.

Zapraszamy Was do aktywnego i twórczego zapoznania swoich uczniów z Mikołajkiem, z pomocą  książek i scenariuszy. Wierzymy, że tego bohatera literackiego warto, żeby znało każde dziecko. Zadania są pogrupowane ze względu na cele, jakie można dzięki nim osiągnąć, lecz nie ułożyliśmy ich w konspekt. Chcemy zainspirować Was do radosnego, spontanicznego i zabawowego podejścia do lekcji o Mikołajku i wpuszczenia do nich nieco przygody. Jak powiedział kolega Mikołajka, Rufus: „Po to, żeby się bić i robić wygłupy, nie warto było przychodzić na plac. Od tego jest szkoła”. Oczywiście nie mamy zgody na bicie i przeszkadzanie w lekcji, ale zgadzamy się co do tego, że szkoła może i powinna być przestrzenią do treningu społecznego. I zabawy! Po prostu.

Artykuł sponsorowany