Nasza wyłączność: Wydawnictwo Bookplan.pl

Tylko u nas! Wydawnictwo Bookplan.pl dołącza do grona ponad 70 wydawców dostępnych na wyłączność w ofercie OSDW Azymut.

Wydawnictwo Bookplan.pl

Bookplan.pl powstał z myślą o niezależnych autorach, którzy chcą wprowadzić swoje książki na rynek wydawniczy. Oferuje kompleksowe usługi wydawnicze, a za pośrednictwem Azymutu również dystrybucyjne. Azymut ma wyłączność na dystrybucję hurtową książek wydanych w Bookplan.pl.

Zespół redakcyjny ma za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy nad publikacjami w serwisie Rozpisani.pl (Grupa PWN), który od 10 lat wydaje książki setek autorów. Od 2022 roku Bookplan.pl jest również właścicielem serwisu Rozpisani.pl. Umożliwia autorom wydanie publikacji i wprowadzenie jej na rynek księgarski. Oferuje profesjonalne przygotowanie tekstu do publikacji, redakcję, korektę, opracowanie graficzne, skład, druk, tłumaczenia na języki obce, konwersję do ebooka, obsługę promocyjno-sprzedażową.

W serwisie wydawniczym autorzy mają dużą niezależność. Zachowują prawa autorskie do swojej książki, podczas całego procesu wydawniczego mają wpływ na jej przygotowanie. Właścicielką Bookplan.pl jest Joanna Zimny. Z rynkiem wydawniczym związana od ponad 20 lat. Ukończyła edytorstwo na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Zanim powstał pomysł poprowadzenia własnego wydawnictwa, związana była zawodowo między innymi z: OSDW Azymut, Wydawnictwem Demart i WN PWN. Jest miłośniczką literatury i uwielbia kontakty z ludźmi – obydwie te pasje może łączyć w swojej pracy zawodowej.