Nasza wyłączność: Wydawnictwo C&T

Tylko u nas! Wydawnictwo C&T dołącza do grona ponad 70 wydawców dostępnych na wyłączność w ofercie OSDW Azymut.

Wydawnictwo C&T

C&T to wydawnictwo literackie nazwane od skrótu słów „Crime&Thriller”. To polskie wydawnictwo specjalizujące się, jak nazwa wskazuje, w literaturze grozy, które zostało założone przez Pawła Marszałka. Mimo że przedsiębiorstwo jest wciąż mało znane, to na swój sposób można go nazwać kultowym i wyróżniającym się na polskim rynku oficyn.

Największym przedsięwzięciem tego wydawnictwa jest „Biblioteka grozy” – seria, która ma na celu przedstawić czytelnikom klasykę literatury w zakresie tego gatunku. Do dzieł wydanych w ramach tego cyklu należy między innymi „Zew Cthulhu” Howarda Phillipsa Lovecrafta – cykl uznawany za perełkę literatury grozy opowiadający mitologię Cthulhu. Poza mistrzowskim kunsztem Lovecrafta, wartymi uwagi są także pozycje, które wyszły spod pióra Montague Rhodes Jamesa, Algernon Blackwood’a, Mary Eleanor Wilkins Freeman, czy Edith Wharton.

Inne flagowe publikacje tego wydawnictwa to „Poezje” Edgara Allana Poe, którego w tym dziele mamy okazję poznać nie jako pisarza prozy, ale jako poetę.