Nasza wyłączność: Wydawnictwo Fundacja Instytutu Carla Mengera

Tylko u nas! Wydawnictwo Fundacja Instytutu Carla Mengera dołącza do grona ponad 70 wydawców dostępnych na wyłączność w ofercie OSDW Azymut.

Wydawnictwo Fundacja Instytutu Carla Mengera

Fundacja Instytut Carla Mengera w ramach swojej działalności statutowej wydaje książki z serii Akademia Młodych Milionerów oraz Biznes dla Nastolatków. Książki są dedykowane dzieciom przedsiębiorczym oraz młodym osobom zainteresowanym tematyką biznesową i praktyką gospodarczą.

Książki Fundacji wydawane są w postaci prac beletrystycznych, najczęściej krótkich powieści bogato ilustrowanych, wzbogaconych słownikiem i komentarzem pomagającym zrozumieć nowe i oryginalne tematy i zagadnienia, w których zło ściera się z dobrem, kreatywność z rutyną, a ocena moralna danej historyjki należy do Czytelników.

Gros z nich to interesujące historie, w których wartka i interesująca akcja służy, jako ilustracja procesów edukacyjnych i poznawczych mających na celu przekonanie młodych ludzi, że osiąganie zysku jest czymś dobrym a podejmowany wysiłek i konsekwencja w działaniu zostaną nagrodzone. Są to oryginalne prace o charakterze literackim, pisane przez doświadczonych współpracowników Fundacji. Autorzy posługując się prostym językiem przekazują młodym Czytelnikom proste zasady kapitalizmu, działanie mechanizmów ekonomicznych ucząc jednocześnie podstawowych pojęć wolnego rynku.

Natomiast dla rodziców i osób starszych jest to świetna forma „instruktażu dla dorosłych”, w ten sposób mają okazję poznać zagadnienia, w których sami nierzadko są laikami.

Książki nasze mają ogromne znaczenie zwłaszcza w czasach, w których okazuje się, że przedsiębiorczość i działalność gospodarcza są fundamentem aktywności przemysłowej, handlowej, edukacyjnej a nawet cywilizacyjnej współczesnego życia