Nasza wyłączność: Wydawnictwo Libretto

Tylko u nas! Wydawnictwo Libreto dołącza do grona ponad 70 wydawców dostępnych na wyłączność w ofercie OSDW Azymut.

Wydawnictwo Libretto

Wydawnictwo Libretto powstało w czerwcu 2023 roku, z siedzibą w Warszawie. Jego właścicielem jest Paweł Wimmer, wieloletni dziennikarz prasy komputerowej i autor kilkudziesięciu książek o tematyce komputerowej i językowej.

Wydawnictwo publikuje książki mieszczące się w dwóch nurtach: praktyczne poradniki komputerowe pisane przede wszystkim z myślą o potrzebach szkolnych, uczelnianych i biurowych, oraz materiały do nauki języków obcych (m.in. seria Formuły konwersacyjne w języku…). Paweł Wimmer, rocznik 1954, z wykształcenia ekonomista, absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (dzisiejszej Szkoły Głównej Handlowej).

Przez całe życie związany z książkami i czasopismami. Pracował w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, wydawnictwie Polskiego Związku Esperantystów, a od 1991 roku jako dziennikarz prasy komputerowej (PCkurier, Magazyn WWW, PC World). Autor około 40 książek o tematyce komputerowej i językowej (w tym współautor podręcznika informatyki dla klas 4-6 szkoły podstawowej z którego uczyło się 50 tysięcy uczniów), twórca kilku serwisów edukacyjnych w Internecie, w tym (w latach 1996-2014) serwisu „Kurs HTML. Poradnik webmastera”, z którego uczyło się kilka pokoleń polskich webmasterów.