Nasza wyłączność: Wydawnictwo Muzeum II Wojny Światowej

Tylko u nas! Wydawnictwo Muzeum II Wojny Światowej dołącza do grona ponad 70 wydawców dostępnych na wyłączność w ofercie OSDW Azymut.

Wydawnictwo Muzeum II Wojny Światowej

Wydawnictwo Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku istnieje od czasu powołania do życia tej placówki, a więc od 2008 r. Od tego momentu wydaliśmy niemal 100 różnorodnych publikacji. Naszym głównym celem jest prezentowanie szerokiego spektrum doświadczeń wojennych w sposób kompleksowy, rzetelny i atrakcyjny. Wojna to nie tylko konflikt wielkiej polityki i starcia na polach bitew; to również dramat milionów zwykłych ludzi, na których doświadczeniach koncentrujemy się w naszych publikacjach.

Autorzy Wydawnictwa MIIWŚ to uznani naukowcy, historycy, publicyści oraz muzealnicy. Naszą główną serię stanowią monografie naukowe poruszające różnorodne zagadnienia związane z II wojną światową. Pasjonaci dziejów XX w. mogą sięgnąć również po publikacje popularnonaukowe czy albumy. Do nieco młodszych odbiorców, choć nie tylko, skierowane są komiksy. Wydajemy również tomy pokonferencyjne oraz katalogi. Ponadto publikujemy rocznik naukowy „Wojna i Pamięć”.

Naszym celem jest przekazanie wiedzy o II wojnie światowej jak najszerszemu gronu odbiorców, również za granicą. Dlatego wydajemy publikacje skierowane do czytelników władających językiem angielskim, niemieckim, rosyjskim, a nawet chińskim.