Nasza wyłączność: Wydawnictwo Ursines

Tylko u nas! Wydawnictwo Ursines dołącza do grona ponad 70 wydawców dostępnych na wyłączność w ofercie OSDW Azymut.

Wydawnictwo Ursines

Po co tworzy się wydawnictwo? Żeby ofiarować czytelnikom książki, które wzbogacają wewnętrznie i pomagają żyć. Dodają skrzydeł, rozwijają wyobraźnię. Aby w świecie, w którym również literaturę produkuje się szablonowo, publikować utwory starannie wyselekcjonowane, zachęcające do samodzielnego myślenia i refleksji nad rzeczywistością. Stworzyliśmy wydawnictwo z miłości do książki.

Rozpoczęliśmy działalność w 2019 r. Założyciele to Błażej Zych – absolwent ASP w Katowicach i filozofii na Uniwersytecie Śląskim, od 2017 r. prowadzący agencję kreatywną, oraz Barbara Gruszka-Zych – poetka, pisarka i dziennikarka. O jej wierszach Czesław Miłosz pisał: ”…błogosławiona za swoją poezję, która mnie wzrusza i cieszy swoim polskim językiem, tak bardzo polska jak u niewielu poetów i niebojąca się dobrych uczuć, miłości, modlitwy”. Pierwszy wydany przez nas tytuł ”Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”, który odniósł sukces rynkowy, ukazał się pod marką ”Działania Wizualne”. Oficyna jednak szybko zmieniła nazwę na obecną – Ursines. Inspirację dla grafiki zaczerpnęliśmy z historii naszych przodków. Stawiamy na jakość, zależy nam na wydawaniu książek, które przybliżają wyjątkowe postacie naszej kultury i pokazują obszary, na które warto zwrócić uwagę. Przywracamy pamięć o utworach zapomnianych lub od dawna niewznawianych, wydając je w nowej formie.

Jesteśmy równocześnie firmą świadczącą usługi designerskie, a zatem przywiązujemy wagę do opracowania graficznego i typograficznego, programowo chcąc wpisać nasze publikacje w najlepsze trendy współczesnego projektowania. Mieliśmy zaszczyt wydawać takich autorów jak: Krzysztof Zanussi, Elżbieta Zanussi, Lee Edwards, Józef Lompa, Bogdan Widera, Ireneusz Staroń, Ivan Sogel oraz współpracować z ilustratorką Jolantą Różacką-Zych.