Nasze wyłączności – listopad 2023. Warto mieć w ofercie!

Poznajcie książki, które zamówicie TYLKO w Magazynie Wirtualnym OSDW Azymut.

W zestawieniu prezentujemy wyłącznie tytuły, które pojawiły się w naszej ofercie w listopadzie 2023 roku.

#1 Deborah Marcero, Słoiczki pełne szczęścia

przeł. Kmiecik Anna

TYLKO U NAS!

Króliczek Leoś łapie namacalne, fizyczne symbole szczęścia, jak i te bardziej subtelne, trudniejsze do uchwycenia. Następnie dzieli się słoiczkiem z koleżanką. Leoś zainspiruje dzieci do stworzenia słoiczków wdzięczności, uważności, zachwytu i szczęścia: dla siebie, dla innych. Słoiczek ten będzie później pobudzał wyobraźnię dziecka, a wyobraźnia, jak wiadomo, jest tarczą ochronną dla subtelnej psychiki dzieci. 

Wydawnictwo Levyz Books

#2 Andrzej Mirecki, Trójca wariatów (bajka dla dorosłych)

TYLKO U NAS!

Ze szpitala psychiatrycznego w gminie Budy ucieka w nocy trzech pomyleńców. Pierwszy uważa się za Boga Ojca, drugi za Syna Bożego, a trzeci za Ducha Świętego. Goniący za nimi komendant miejscowej policji zawiadamia o tym wójta gminy, nazywając ich trójcą wariatów.

Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza

#3 Ireneusz Staroń, Wzgórze Bzów

TYLKO U NAS!

Wzgórze Bzów to wyjątkowy głos młodego pisarza, przypominającego o ważkich sprawach naszej historii, ale też – na sposób poetycki – o możliwościach naszego języka.

Wydawnictwo Ursines

#4 Charles Moore, Margaret Thatcher Tom 5-6

przeł. Stawiński Janusz

TYLKO U NAS!

W badaniu zrealizowanym w 2021 roku przez pracownię Ipsos Margaret Thatcher zajęła drugie miejsce wśród premierów urzędujących po 1945 roku, przegrywając tylko z Winstonem Churchillem i pokonując Tony’ego Blaira. 44 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii oceniło, że wykonała dobrą robotę dla kraju, a 35 proc. było przeciwnego zdania.

Wydawnictwo Nieoczywiste

#5 Szymon Mandrak, Gdy przychodzi noc

TYLKO U NAS!

Jakub Brzozowski od śmierci żony samotnie wychowuje dwunastoletniego syna, Aleksa. Pogodzony z odejściem ukochanej osoby wiedzie szczęśliwe życie, jednak wszystko się zmienia, kiedy pewnej nocy w sąsiedztwie dochodzi do porwania jedenastoletniej dziewczynki, a następnego dnia mężczyzna znajduje w domu i samochodzie ubrudzone krwią dziecięce ubrania. W pierwszym odruchu Jakub chce zgłosić to policji, jednak po chwili namysłu rezygnuje z tego, bo jak niby miałby wytłumaczyć, skąd te rzeczy znalazły się u niego?

Wydawnictwo WasPos

#6 Bora Chung, Przeklęty królik

przeł. Niewiadomska Marta

TYLKO U NAS!

Oto historia, którą kiedyś usłyszałam – mówi południowokoreańska pisarka Bora Chung, po czym zabiera nas w podróżach po swoich opowieściach. O głowie wyłaniającej się z toalety, przeklętej lampie w kształcie królika i lisie, który krwawił złotem. 

Wydawnictwo Tajfuny

#7 Tanizaki Junichiro, Diabły w biały dzień

przeł. Grabikowska Karolina

TYLKO U NAS!

Co kryje się za tymi słowami i jaki związek z zagadką ma znany pisarz i jego nieco ekscentryczny przyjaciel? W „Diabłach w biały dzień” Sonomura i Takahashi wyruszają tropem tajemniczej grupy, stając się świadkami osobliwej zbrodni, którą obserwują przez dziury w zasłonie. Gra staje się coraz bardziej niebezpieczna, gdy jeden z bohaterów zadurza się w kierującej szajką kobiecie…

Wydawnictwo Dialog

#8 Michał Paweł Markowski, Teksty zebrane 1988-2022, Tom 1. Interpretacja

TYLKO U NAS!

Pierwszy tom trzytomowego wydania tekstów Michała Pawła Markowskiego, które nie weszły do książek autorskich, zawiera rozprawy, recenzje, eseje, polemiki i glosy poświęcone teorii i praktyce interpretacji, powstałe w ciągu ostatnich 35 lat.

Wydawnictwo Słowo/obraz terytoria

#9 Katarzyna Wycisk, GAMERKA I To tylko gra

TYLKO U NAS!

WhiteRabbit jest na najlepszej drodze do zostania profesjonalnym graczem. Ukryta za maską Wiktoria szybko się przekonuje, że prowadzenie podwójnego życia jest bardzo uciążliwe, szczególnie gdy w grę wchodzą uczucia.
Czy nawiązanie bliskiej relacji z największym przeciwnikiem może skończyć się dobrze? Co z tym wszystkim ma wspólnego Kraina Czarów?

Wydawnictwo Katarzyna Wycisk

#10 Jeton Neziraj, Bałkański burdel

przeł. Abrasowicz Gabriela, Kaduczak Jacek, Mućola Ortan, Orczykowska Marta

TYLKO U NAS!

W zbiorze ze wstępem autorstwa Gabrieli Abrasowicz znajdziecie Państwo 6 sztuk kosowskiego autora, przekrojowo prezentujących jego różnorodną twórczość:
– „Bałkański Burdel”
– „Powrót Karola Maya”
– „Lot nad kosowskim teatrem”
– „Wojna w czasach miłości”
– „55 Shades of Gay”
– „Kosowo dla opornych”

Wydawnictwo Agencja Dramatu i Teatru ADiT