Nasze wyłączności – marzec 2024. Warto mieć w ofercie!

Poznajcie książki, które zamówicie TYLKO w Magazynie Wirtualnym OSDW Azymut.

W zestawieniu prezentujemy wyłącznie tytuły, które pojawiły się w naszej ofercie w marcu 2024 roku.

Aga Pietrzykowska, Frycek i pogoń za Czarnym Smokiem

TYLKO U NAS!

Frycek i pogoń za Czarnym Smokiem
Czarny Smok zabrał Fryckowi jego skarb. Kto pomoże chłopcu w poszukiwaniach? Czy uda mu się odzyskać cenny przedmiot?
„Mały Chopin” to seria krótkich historyjek powstałych z inspiracji barwną biografią najwybitniejszego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina. Opowieści te – chociaż umiejscowione w przeszłości – są wciąż aktualne, a Frycek z pewnością sprawdzi się w roli kolegi każdego dziecka!

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Shiori Ito, Czarna skrzynka

przeł.: Bednarz Karolina, Błażyca Dominika

TYLKO U NAS!

Książka Ito wzburzyła opinią publiczną i stała się katalizatorem ruchu #MeToo w Japonii. Oprócz głosów poparcia autorkę zalała też fala krytyki. Sprawa miała swój finał dopiero w 2019 roku – gdy Ito wygrała proces cywilny przeciwko Yamaguchiemu.

Czarna skrzynka to lektura trudna, ale inspirująca – dowód na to, że bez względu na wszystko, warto walczyć o to, żeby prawda wyszła na jaw. Trudno mówić o współczesnym japońskim feminizmie bez książki Shiori Ito.

Wydawnictwo Tajfuny

Katarzyna Wycisk, Gamerka II Gra o wszystko

TYLKO U NAS!

Każda rana to zdobyte doświadczenie, każde wyjście z mroku – skok na wyższy level. Jak cienka jest granica między ułudą a rzeczywistością?
Ile Wiki jest w stanie poświęcić, by wyrwać Kiliana z mrocznej krainy czarów?

Wydawnictwo K. Wycisk

Dominika Skoczeń, W imię Boga

TYLKO U NAS!

Dawno temu Pan spojrzał na ludzkość i wzgardził nią. Zesłał zarazę, która pożarła ludzkie dusze, zaś sam stworzył nowy lud, by z jego woli rządził światem. Obecnie ludzie żyją już tylko w rezerwatach. Światem rządzą tajemniczy kapłani zwani Sługami, a czystość krwi i oddanie Bogu to najwyższe nadludzkie cnoty.

Wydawnictwo HM

Karolina Bielenin-Lenczowska, Koloniści z Rio Claro

TYLKO U NAS!

Antropolożka Karolina Bielenin-Lenczowska przeprowadziła etnograficzne badania terenowe w dawnej Colonii Rio Claro w stanie Paraná – wsi założonej w większości przez osadników z ziem polskich. Na ich podstawie próbuje odpowiedzieć na pytania: Jak migranci i ich potomkowie przekształcili i oswoili zastany krajobraz społeczno-językowy? Czym jest dla nich polskość? I co to w ogóle znaczy być Polakiem w południowej Brazylii?

Wydawnictwo Słowo/obraz terytoria

Herbert Shelton, Ortotrofia Podstawy prawidłowego żywienia Tom 2 Klasyka uzdrawiania

TYLKO U NAS!

Kolejny tom publikacji Herberta M. Sheltona Ortotrofia: Podstawy prawidłowego żywienia jest kontynuacją tematu prawidłowego łączenia pokarmów, unikania spożywania produktów zdenaturyzowanych przez obróbkę termiczną.

Wydawnictwo AST

Stan Ania, Gotuj z Majokani

TYLKO U NAS!

Ta książka to coś więcej niż zbiór przepisów…
Czego szukamy w sztuce, także kulinarnej? Niezwykłych doznań?
Szukamy czegoś, co rozpala w nas iskierkę życia…

Wydawnictwo Bookplan.pl

Andrzej Lang, Sola Scriptura Marcina Lutra

TYLKO U NAS!

Książka jest wyjątkowo, bo żaden biblistyca polski nigdy nie podjął takiej tematyki w tak obszernym zakresie. Zgodnie z tytułem książki omówione jest rozumienie i praktyczne wykorzystanie tego hasła (czyli teoria i praktyka) przez Marcina Lutra.

Wydawnictwo Exit

Majewska Agnieszka, Czułe spotkania

TYLKO U NAS!

Pięć autorek podzieliło się cząstką swojego serca, świadectwem głęboko osobistej relacji z Jezusem. Każda z autorek zaproponowała inny model stanięcia w bliskości ze Zmartwychwstałym, dzięki czemu ten zbiór rozważań ma szansę poruszyć wiele serc i prowadzić do umocnienia w wierze.

Wydawnictwo Biblos

Agnieszka Karecka, Trenerka

TYLKO U NAS!

Nastoletnia Nadia kocha akrobatykę sportową. Choć chciałaby pójść w ślady matki, znakomitej trenerki, pewne zdarzenia zmuszają ją do rezygnacji z rozwoju własnej pasji. Niespodziewanie pojawia się jednak propozycja poprowadzenia wakacyjnej sekcji w podupadającym klubie sportowym. Czy uda jej się zmierzyć z przeszłością, przezwyciężyć własne traumy i lęki?

Wydawnictwo Moc Media