Nasze wyłączności – styczeń 2024. Warto mieć w ofercie!

Poznajcie książki, które zamówicie TYLKO w Magazynie Wirtualnym OSDW Azymut.

W zestawieniu prezentujemy wyłącznie tytuły, które pojawiły się w naszej ofercie w styczniu 2024 roku.

#1 Bona Bożena Fabiani, Kącik dla duszy

TYLKO U NAS!

Skorzystałam więc z uprzejmości wydawnictwa Rozpisani i ofiarności mego nadwornego grafika Zbyszka Karaszewskiego i Janusza Olecha, jak również z hojności Joanny, amatorki moich wierszy, by kolejnym, trzynastym już tomikiem rozważań o Bogu, serdecznie zaprosić moich Czytelników do takiego poetyckiego kącika.

Wydawnictwo Bookplan.pl

#2 Carlo Ginzburg, Czytać między wierszami

przeł.: Ugniewska Joanna

TYLKO U NAS!

Zbiór esejów Carla Ginzburga Czytać między wierszami zawiera teksty poświęcone wielkim pisarzom europejskim, od Montaigne’a i Woltera do Prousta i Tomasiego di Lampedusy.

Wydawnictwo Słowo/obraz terytoria

#3 Lin Yaohua, Złote skrzydło

przeł.: Kardaszewicz Krzysztof

TYLKO U NAS!

Złote Skrzydło jest opowieścią o dwóch rodzinach z małej wioski na południu Chin, osadzoną w pierwszych dekadach XX wieku. Autor stopniowo wprowadza nas w miejscowe obyczaje i w życie rodzinne odmierzane rytmem upraw, świąt i lokalnego handlu, kreśląc bogate tło społeczne.

Wydawnictwo Scholar

#4 Natasha Knight, Odkupienie diabła

przeł.: Standowicz-Chojnacka Anna

TYLKO U NAS!

Isabelle

Gdy zaczynałam ufać mężowi, on mnie zdradził. Gdy myślałam, że się w nim zakochuję, pokazał mi, jaka bestia w nim drzemie. Rozumiem pragnienie zemsty, lecz nie zamierzam grać w jego grę. Nie zamierzam być pionkiem w rękach wytrawnego gracza. Nie ulegnę, choć dłonie męża sprawiają, że moje serce bije szybciej, a ciało łaknie diabelskiego dotyku.
Pokochałam córeczkę Jericha, ale nie mogę sobie pozwolić, by pokochać jego.

Wydawnictwo Papierówka

#5 Mutsumi Okubashi, Paladyn z ziem dalekich 6

TYLKO U NAS!

Walka z chimerą w Lesie Bestii przebiega bardzo burzliwie, lecz dzięki niezwykłemu zgraniu Willa i Meneldora starcie kończy się zwycięstwem. Pozostali członkowie drużyny również wychodzą cało z opresji. Po przekazaniu dobrych wieści księciu Ethelbaldowi zmęczeni towarzysze świętują swój sukces w gospodzie, a Bii śpiewa pieśń o trójce bohaterów z dawnych lat. Jak zareaguje Will, gdy zrozumie, że ballada opowiada o jego nieumarłych opiekunach?

Wydawnictwo Kotori

#6 Radosław Lewandowski, Klucz do Helheimu

TYLKO U NAS!

Przypadkowo znalezione tropy prowadzą do jednej z islandzkich jaskiń, gdzie wieki temu w kamieniu wyryto wskazówki. Stają się one zarzewiem pasjonującej wyprawy na Islandię grupy składającej się z archeologów i młodych poszukiwaczy przygód. Nawet w marzeniach nie przewidzieli oni skutków swojej decyzji. O rozwikłanie tej przedwiecznej tajemnicy i odnalezienie potężnego, magicznego artefaktu zwanego Naczyniem będą się ścigać na śmierć i życie z tajemniczą organizacją oraz agentami CIA.

Dlaczego służbom światowego mocarstwa tak zależy na przedmiocie, o którym wzmianki można znaleźć w mitologii wikingów? Czy Islandczycy pozwolą bezkarnie zabrać część swojego dziedzictwa?

Wydawnictwo H.D.K. Lewandowska

#7 Bora Chung, Sny umarłych

przeł.: Dominika Chybowska-Jang

TYLKO U NAS!

Tae-gyeong dowiaduje się, że jego kolega z liceum zginął w wypadku samochodowym. Problem w tym, że bohater otrzymuje tę wiadomość od samego denata, który bezpardonowo wprasza się do jego snu, aby poprosić o niewygodną przysługę. Za zmarłym kolegą, który z czasem zaczyna ingerować także w inne sfery jego życia, ciągnie się szereg niedomkniętych spraw z przeszłości. Widmo (z) lat młodzieńczych, już nie samo, a w towarzystwie smutnej, milczącej kobiety, co noc podsuwa Tae-gyeongowi nowe elementy układanki o feralnym dniu swojej śmierci.

Wydawnictwo Kwiaty Orientu

#8 Karol Polejowski, Walka i cierpienie

TYLKO U NAS!

Katalog wystawy „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej” prezentuje pełen zakres eksponatów, które tworzyły wspomnianą ekspozycję. Publikacja skłania do refleksji nad znaczeniem ofiary, którą ponieśli Polacy wskutek ekspansji totalitaryzmów XX w.

Wydawnictwo Muzeum II Wojny Światowej

#9 Karol Polejowski, Nasz Dante

TYLKO U NAS!

Nasz Dante jest zbiorem oficjalnych wypowiedzi papieży na temat Dantego i pokazaniem drogi odzyskiwania Dantego dla Kościoła – od autora, którego nazwisko znajdowało się na indeksie ksiąg zakazanych, do autora cytowanego w dokumentach papieskich (m.in. Franciszka).

Wydawnictwo Biblos

#10 Kanako Nishi, Oczy, nosy, usta, brwi

przeł.: Wołcyrz Anna

TYLKO U NAS!

Powieść „Oczy, nosy, usta, brwi” cechują wyobraźnia, groteskowy humor i nieustanne łamanie decorum. Kanako Nishi udowadnia, że cielesność to wciąż temat, o którym rozmawiamy mało i najczęściej ogródkami. Po lekturze tak jak Sada nabierzemy ochoty, by z czułością wystawić nasze ciała na słońce i poczuć orzeźwiający wiatr.

Wydawnictwo Tajfuny