Noc Księgarń 2023 już 13 października!

Tegoroczna edycja Nocy Księgarń odbędzie się 13 października 2023. V edycja wydarzenia  organizowanego wspólnie przez księgarnie i dystrybutora książek OSDW Azymut będzie rekordowa – do udziału w akcji zgłosiło się aż 170 księgarń z ponad 60 miast. Lista miejsc jest już dostępna na stronie www.nocksiegarn.pl.

Noc Księgarń to ogólnopolskie wydarzenie organizowane od 2019 roku przez dystrybutora OSDW Azymut (Grupa PWN). Chcemy w ten sposób pokazać, jak ważną rolę na rynku książki odgrywają niezależne księgarnie stacjonarne. To miejsca, gdzie pracują pasjonaci, często prowadzone od pokoleń biznesy rodzinne skupiające wokół siebie społeczności miłośników czytania.

Autorka plakatu: Magdalena Kwiatkowska

W programie Nocy Księgarń 2023 czytelnicy znajdą m.in. spotkania z autorami i autorkami, dyskusje, warsztaty dla dzieci i młodzieży, spacery tematyczne, koncerty czy stand-upy i improwizacje literackie. Nie zabraknie także specjalnych kiermaszy i promocji dla klientów odwiedzających księgarnie po zmroku. Program wydarzeń zostanie ogłoszony w drugiej połowie września. 

Odbędą się także konkursy, w których sponsorami nagród będą m.in. partnerzy akcji: Fundacja Wisławy Szymborskiej, marka Medicine, Penguin, Krakowskie Biuro Festiwalowe czy Fundacja Kraków Miasto Literatury. Tegoroczną edycję wydarzenia wspiera także Ergo Hestia – organizator konkursu Literacka Podróż Hestii.

Na plakacie Nocy Księgarń 2023 pojawiła się Wisława Szymborska, literacka patronka roku. Ilustrację z podobizną noblistki zaprojektowała Magdalena Kwiatkowska.

Informacje o Nocy Księgarń oraz lista księgarń są dostępne na www.nocksiegarn.pl.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/685262616278915

Obserwuj Noc Księgarń w mediach społecznościowych: