Nowa książka Olgi Tokarczuk już w sprzedaży!

Nowa książka Olgi Tokarczuk „ahat ilī. Siostra bogów” już w sprzedaży! Z radością informujemy, że OSDW Azymut jest wyłącznym dystrybutorem nowości polskiej noblistki. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Słowo/obraz terytoria.

W „ahat ilī. Siostra bogów” Olga Tokarczuk jeszcze raz opowiada historię Inanny – sumeryjskiej bogini wojny i miłości, zstępującej do podziemnej krainy umarłych, by po kilku dniach powrócić do świata żywych. Tym razem w formie libretta operowego, którego wyjątkowe wydanie przygotowało wydawnictwo słowo/oraz terytoria. Tekstowi pisarki towarzyszy komentarz Zbigniewa Mikołejki i wybrane przez niego ilustracje.

Olga Tokarczuk | ahat ilī. Siostra bogów

Wydawca: Słowo/obraz terytoria

Premiera: 2 kwietnia 2024

Kontakt dla klientów B2B w sprawie zamówień: telemarketing@azymut.pl

Pierwszy raz pisarka przedstawiła czytelnikom historię bogini w powieści „Anna In w grobowcach świata”, drugi – właśnie w libretcie do opery „Ahat ilī. Siostra bogów” Aleksandra Nowaka. Odnalazła w niej uniwersalną opowieść o bogini i odkryła, że jej zrozumienie pozwala zapanować nad lękiem przed śmiercią, a tym samym osiągnąć nieśmiertelność.

Tekstowi libretta Olgi Tokarczuk towarzyszy erudycyjny, bogato ilustrowany komentarz Zbigniewa Mikołejki, objaśniający wędrówkę mitologicznych motywów w czasie i przestrzeni. Wspólnie – pisarka noblistka i wybitny religioznawca – w akcie literackiej i filozoficznej archeologii docierają do najgłębszych pokładów niezmiennych ludzkich wyobrażeń, lęków i pragnień.

Jestem głęboko przekonana, że poprzez Inannę mamy możliwość w najmniej zapośredniczony sposób dotknąć ogromnej, zamierzchłej, zapomnianej i właściwie niemożliwej do odtworzenia mitologii Bogini i że jej mit sięga czasów sprzed wielkiej politycznej, społecznej i religijnej rewolucji, której efektem było powstanie patriarchalnych społeczeństw ludzkich.

Olga Tokarczuk

Załóż konto dla klienta B2B

Prowadzisz księgarnię, sklep, bibliotekę? Chcesz zamówić taniej książki, gry i zabawki jako firma? Skontaktuj się z nami i załóż konto na naszej platformie dla klientów B2B: telemarketing@azymut.pl