OSDW Azymut liderem wśród bibliotek publicznych

Czasopismo „Biblioteka Publiczna” opublikowało wyniki ankiety na temat działalności bibliotek w Polsce. Na pytanie „Gdzie z reguły zamawiasz książki?” aż 44.6 proc. placówek wskazało na pierwszym miejscu OSDW Azymut.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez czasopismo „Biblioteka Publiczna” (2023)

OSDW Azymut utrzymuje się na pierwszym miejscu rankingu od 2020 roku – wówczas hurtownię wskazało ponad 41 proc. badanych. (najwięcej spośród wszystkich odpowiedzi). W ankiecie przeprowadzonej w 2023 roku przez „Bibliotekę Publiczną” wzięło udział 511 bibliotekarzy. Dziękujemy za zaufanie i wszystkie oddane na nas głosy!

Na co dzień z oferty Azymutu korzysta ponad 3000 bibliotek z całej Polski. Są wśród nich biblioteki wszystkich typów: publiczne, pedagogiczne, szkolne i uniwersyteckie. Azymut na co dzień współpracuje z bibliotekami na rzecz upowszechniania czytelnictwa, m.in. w ramach Tygodnia Bibliotek (wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich) czy projektu Wielkie Litery. Dla swoich klientów bibliotecznych Azymut organizuje co miesiąc bezpłatne szkolenia i webinaria.

Źródło: „Biblioteka Publiczna”