Patroni 2024 roku: Hłasko, Miłosz, Gombrowicz. Jak o nich mówić w szkole, bibliotece i księgarni? [NAGRANIE WEBINARIUM]

Miłosz, Hłasko, Gombrowicz. Jak o nich mówić w szkole, bibliotece i księgarni? Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium Azymutu poświęconego biografii i twórczości literackich patronów 2024 roku. Warsztaty z udziałem Justyny Sobolewskiej odbyły się 7 marca 2024 w trakcie Wirtualnych Targów dla Bibliotek.

Zarejestruj się na kolejne webinaria Azymutu >>

Podczas webinarium Justyna Sobolewska zaproponowała tematy związane z życiorysem i twórczością patronów, które mogą być wskazówką do przygotowania działań promujących te osoby i ich dzieła podczas zajęć w szkole, lekcji bibliotecznych i warsztatów w księgarniach. 

Krytyczka literacka podpowiada też, z jakich książek o patronach i ich autorstwa korzystać podczas przygotowania wydarzeń; jakie polecać młodzieży oraz które tytuły powinny znaleźć się na regałach w księgarniach i bibliotekach.

PROWADZĄCA WEBINARIUM:

Justyna Sobolewska – krytyczka literacka, pisarka i dziennikarka związana na stałe z tygodnikiem „Polityka”. Autorka zbioru esejów „Książka o czytaniu” (2012, 2016), wyboru opowiadań Kornela Filipowicza „Moja kochana, dumna prowincja” (2017) i biografii Kornela Filipowicza „Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu” (2020) nominowanej do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”. Współautorka książki „Stówka. Przeczytaj to jeszcze raz” napisanej razem z Anną Dziewit Meller (2021). Laureatka PIK-owego Lauru przyznawanego przez Polską Izbę Książki za popularyzację czytelnictwa w kategorii mediów drukowanych. Przewodniczy kapitule Nagrody Literackiej m.st. Warszawy i zasiada w jury Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Literackiej Nagrodzie Europy Środkowej Angelus.