Rodzic pod presją – poradnik, który wspiera w rodzicielstwie. Polecamy nowość wydawnictwa Samo Sedno

W dzisiejszych czasach rodzicielstwo jest szczególnym wyzwaniem. Z jednej strony łatwiej dotrzeć do wszelkich informacji, kursów, poradników, które podpowiedzą jak najlepiej zadbać o rozwój dzieci, z drugiej jednak strony ilość tych informacji może być bombardująca i niespójna. To sprawia, że na opiekunów spada niemożliwa do zniesienia presja, z którą ciężko jest sobie samemu poradzić. Jak więc radzić sobie z wygórowanymi oczekiwaniami i odnaleźć sens w codziennych zmaganiach?

Rodzic pod presją Aleksandry Żabickiej to poradnik Samo Sedno, którego celem jest wsparcie w rodzicielstwie. Jego treść pomaga uwolnić się od przymusu bycia nieomylnym rodzicem i skupić się na odkrywaniu własnych rodzicielskich wartości i uczy elastyczności i otwartości w wychowywaniu.

Książka skierowana jest do rodziców, którzy nieustannie czują, że powinni być lepsi. Porównując się do innych, nie dają sobie przyzwolenia na błędy i wady, a presja oczekiwań zdaje się zbyt wielka. Zawartość poradnika dla rodziców bazuje na ACT (acceptance & commitment therapy), czyli technikach akceptacji i zaangażowania stosowanych w psychoterapii.

Aleksandra Żabicka, Rodzic pod presją

Samo Sedno

Podążanie za swoimi wartościami to jeden z elementów szczęśliwego życia. Bycie dobrą mamą było dla Oli Żabickiej tak ważne, że zmieniła ścieżkę rozwoju zawodowego. Dzięki temu trzymamy w ręku książkę wszechstronnie wykształconej specjalistki, ale też troskliwej mamy. Zamiast pouczeń otrzymujemy metodę sprawdzoną i w gabinecie, i w życiu. A także aktualną psychologiczną wiedzę, życiowe przykłady i proste ćwiczenia, które pomagają stawać się takimi rodzicami, jakimi chcemy być.

Poradnik pomoże rodzicom uporać się z myślami i emocjami, które nie są wspierające i uczy, jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych. Pokazuje, jak dokonywać wyborów, które są najlepsze dla rodziny, bez względu na cudze opinie. Uczy rodziców, jak wspierać samodzielność i rozwój psychospołeczny dziecka, motywując je do podejmowania wyzwań.

To nie jedyne poradniki, które warto polecić rodzicom. Wśród innych nowości Samo Sedno jest również bestseller Nie pytaj, jak było w szkole, który rzuca nowe światło na rozmowy z przedszkolakami i dziećmi oraz uczy jak rozmawiać tak, by wzmacniać wzajemne zaufanie.

Gdy emocje biorą górę pozwala natomiast nauczyć dziecko rozumieć emocje i dobrze z nimi żyć. Poradnik zawiera również sprawdzone strategie reagowania i komunikacji, które pomogą wspierać dzieci w typowych sytuacjach, np. gdy boi się ciemności, odmawia wyjścia z placu zabaw czy nie chce próbować nowych potraw.

Aleksandra Żabicka – autorka poradnika Rodzic pod presją. Terapeutka ACT, wykładowczyni, tłumaczka, mama dwójki dzieci. Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi i nastolatkami, prowadzi szkolenia dla rodziców i specjalistów zdrowia psychicznego, na profilu ACT-owa mama popularyzuje rodzicielstwo oparte na dowodach naukowych inspirowane kontekstualnymi naukami o zachowaniu, w szczególności ACT.

Artykuł sponsorowany