Wydawnictwo Mała Kurka

Wydawnictwo Mała kurka w gronie ponad 400 oficyn dostępnych w ofercie Azymutu.

Wydawnictwo Mała Kurka

Dom Wydawniczy MAŁA KURKA wykluł się z namiętności czytania, ab ovo, pewnego czerwcowego dnia 2010 roku. Rozglądamy się dookoła w poszukiwaniu ciekawie opowiedzianych historii. Interesują nas książki potrzebne do poznania labiryntu świata. Lub tylko własnych myśli.  

Mamy nadzieję, że spacerując po elipsie Jajka, dotrzemy po słowa wszędzie, gdzie błysną one subtelnym pięknem, choćby były wyryte na schodach hieroglifami lub pospiesznie spisane na liściu wiatru. 

Motto Domu Wydawniczego MAŁA KURKA zaczerpnęliśmy z powieści „Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manczy” Miguela Cervantesa i brzmi ono:  

„Viva la gallina aunque sea su pepita! Wiwat kura choćby i pypciowata!”. 

Kury ze swej natury są stworzeniami niesłychanie dowcipnymi, dlatego nasze wydawnictwo wyspecjalizowało się w przekładaniu humoru brytyjskiego na język polski i zostało polskim wydawcą książek Davida Walliamsa. Od lat skutecznie podnoszą one poziom czytelnictwa wśród dzieci i dedykujemy je szczególnie tym basałykom, które nie przepadają za nurkowaniem w powieściach.  

Gwarantujemy, że po przeczytaniu przygód Babci, kojarzonej nieprzypadkowo ze słynnym złodziejem klejnotów, ochota na sprawdzenie, jak pływać w Tamizie („Babcia Rabuś”, „Babcia Rabuś powraca!”) znacznie wzrośnie! Zdolności logistyczne usprawni lektura o tym, czego potrzeba, by zorganizować wyprawę na biegun północny („Potwór z Arktyki”). Kreatywność zaś zostanie z pewnością wyzwolona przez opowieść o niezwykłym wynalazku, jakim był Zadkobłysk, innowacyjny papier toaletowy, który przyniósł fortunę rodzinie Józka Buraka („Mały miliarder”).  

A nie są to wcale wszystkie korzyści, jakie umysł i duch może odnieść ze spotkania z publikowanymi przez nas książkami! Wrota Kurnika są zawsze szeroko otwarte dla Czytelników!  

Chcesz dołączyć do grona wydawców dystrybuowanych przez Azymut? Jesteś zainteresowany naszymi usługami dla rynku wydawniczego? Zajrzyj do podstrony Dla wydawcy.