Wydawnictwo Szczeliny z dodatkowym rabatem dla bibliotek

Książki o świecie, które warto mieć w księgozbiorze. Wspólnie z Wydawnictwem Szczeliny przygotowaliśmy specjalną promocję z dodatkowym rabatem tylko dla bibliotek! Oferta jest już dostępna w Magazynie Wirtualnym w podstronie „Oferta dla Ciebie”.

Szczeliny to imprint Wydawnictwa Otwartego poświęcony literaturze non-fiction. Uruchomiony rok temu, świetnie przyjęty przez czytelników, w swoim katalogu ma już 9 pozycji tłumaczących współczesny świat, a tej jesieni dołączą do niego jeszcze 2 kolejne tytuły.

Książki wydawane w Szczelinach to zarówno literatura tworzona przez polskich autorów, jak i bestsellerowe reportażowe pozycje zagraniczne z ostatnich kilku lat wydawane dla polskiego czytelnika.

W tej chwili pod marką Szczelin ukazały się:

W planie wydawniczym Szczelin na 2024 znajdują się już kolejne pozycje polskich i zagranicznych autorów, w tym tytuły tworzone na specjalne zamówienie marki.

Literatura non-fiction wydawana w Szczelinach poświęcona jest nie tyle relacji i sprawozdawczości z bieżących wydarzeń, co ich objaśnieniu i analizie ich wpływu na naszą codzienność. Autorzy imprintu są ekspertami w swoich dziedzinach, dlatego do opisywanych przez siebie zjawisk dodają też istotny kontekst ułatwiający czytanie ich w szerszej, pełniejszej perspektywie. W książkach Szczelin znaleźć można zagadnienia ważne zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej. Zjawiska społeczne, gospodarcze i polityczne, które wpływają na nasze życie każdego dnia: od ukrytych machinacji traderów handlujących zasobami naturalnymi Ziemi, przez zagmatwane wzajemne stosunki Rosji i Chin, trudne położenie społeczne współczesnych Afropejczyków, po skomplikowane działanie algorytmów sterujących nami w mediach społecznościowych. 

Książki Szczelin cieszą się dużym uznaniem czytelników, którzy potwierdzają jakość wydawanych tytułów oraz w udostępnianych opiniach i recenzjach często deklarują, że jest to ich drugie, po Wydawnictwie Czarnym, ulubione wydawnictwo non-fiction. Część z czytelników Szczelin dzieli się w mediach społecznościowych także informacją, że czytane egzemplarze wypożyczyła w swojej lokalnej bibliotece, a kolejka oczekujących na dostępność do wypożyczenia Niedźwiedzia w objęciach smoka w jednej z krakowskich bibliotek w pewnym momencie potrafiła osiągnąć liczbę 12 oczekujących.

W związku z tym chcemy gorąco zaprosić do współpracy biblioteki, które, poszerzając i powiększając katalog oferowanych na swoich półkach książek Szczelin, mają również szansę przyciągnąć większą liczbę czytelników i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom przez dostarczanie im wartościowej i poszukiwanej przez nich literatury.

Szczeliny razem z hurtownią Azymut przygotowały wyjątkową ofertę, która pozwoli na uzupełnienie katalogu bibliotecznego o książki imprintu w dużo niższych cenach. Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami, aby założyć konto biblioteki w Azymucie: bibliotekarz@azymut.pl

Zachęcamy do skorzystania z oferty i uzupełnienie bibliotecznych zasobów o książki, które objaśniają zawiłości współczesnego świata, dla czytelników, którzy chcą wiedzieć więcej.