Katalogi wydawnicze

Wydawnictwo Dwukropek
Wydawnictwo Dwukropek

Wydawnictwo Dwukropek

Wydawnictwo Dwukropek to barwne i wciągające opowieści oraz przepiękne ilustracje w bogatej ofercie książek dla dzieci i młodzieży.

Książki pod znakiem Dwukropka są nagradzane i pozytywnie oceniane przez recenzentów. Ale dla nas najważniejszymi recenzentami są młodzi czytelnicy. To właśnie im dostarczamy wiele radości, wiedzy i przygód z każdą nową książką i każdą przewróconą stroną.

HarperCollins Polska
HarperCollins Polska

HarperCollins Polska

HarperCollins Publishers to drugie największe wydawnictwo książkowe na świecie, istniejące od ponad 200 lat. Swoją działalność prowadzi w 17 krajach, publikując rocznie
ok. 10 tysięcy książek.

HarperCollins Polska to zarówno wydawnictwo dziecięce (imprint HarperKids), jak i wydawca książek dla dorosłych i młodzieży oraz popularnych serii Harlequin.

Czytelnik znajdzie tutaj bogatą ofertę książek dla każdego – książki dla maluszków i przedszkolaków, książki dla dzieci w wieku szkolnym, książki dla młodzieży i dorosłych.

Wydawnictwo Literatura
Wydawnictwo Literatura

Wydawnictwo Literatura

Od ponad 30 lat wydajemy m.in. bogato ilustrowane książki dla najmłodszych czy zbiory opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Piszą dla nas najlepsi polscy autorzy. W naszej ofercie znajdują się m.in. serie Poduszkowce czy To lubię! Nie boimy się podejmować trudnych tematów wojny, okupacji i uchodźców (Wojny dorosłych – historie dzieci) czy rozmawiać z nastolatkami o ich bardzo dorosłych problemach (seria Plus minus 16). Nasze książki były wielokrotnie nagradzane.

CzuCzu
CzuCzu

CzuCzu

CzuCzu to wydawnictwo z Krakowa założone przez rodziców z myślą o własnych dzieciach.

Książeczki, gry, puzzle i zabawki edukacyjne dla dzieci w każdym wieku oparte są na prostych rozwiązaniach, które dają rodzicom i dzieciom przestrzeń do inicjowania własnych pomysłów na zabawę. Zabawa z CzuCzu wspiera rozwój poznawczy, motoryczny, emocjonalny i społeczny, sprawiając jednocześnie ogromną przyjemność ze wspólnie spędzanego czasu. Wszystkie produkty projektowane są w oparciu o autorskie pomysły, z dbałością o ilustracje, treść i formę, i produkowane wyłącznie w Polsce. A ponieważ z dobrej zabawy nigdy się nie wyrasta, od niedawna CzuCzu wydaje także puzzle dla dorosłych.

Cambridge University Press
Cambridge University Press

Cambridge University Press

Cambridge University Press – angielska oficyna wydawnicza, działająca od 1534 na mocy edyktu króla Henryka VIII. Jest najstarszym nieprzerwanie działającym wydawnictwem na świecie. 

Wydawnictwo Nowe
Wydawnictwo Nowe

Wydawnictwo Nowe

Wydawnictwo Nowe proponuje czytelnikom nowe spojrzenie na interesujących autorów, utwory i zjawiska w najnowszej prozie francuskojęzycznej dzięki znakomitym przekładom. Publikowane książki reprezentują różne odmiany powieści, zdobyły prestiżowe nagrody literackie lub kandydują do tych nagród i zyskały zainteresowanie szerokiej publiczności w wielu krajach. Wydawnictwo Nowe jest literackim imprintem Noweli, która od ponad trzydziestu lat oferuje polskim czytelnikom nowoczesne publikacje do nauki języków obcych, zwłaszcza romańskich.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Wydawnictwo Naukowe PWN

Wydawnictwo Naukowe PWN

Pobierz katalog Wydawnictwa Naukowego PWN na 2024 rok.

Wydawnictwo Harde
Wydawnictwo Harde

Wydawnictwo Harde

Wydawnictwo Harde powstało w 2018 roku z pasji do odkrywania prawdy. Zajmuje się publikacją książek odkrywających przed czytelnikiem nieznane obszary – takie, do których zwykły śmiertelnik nie ma dostępu. Bohaterowie książek Harde przenoszą odbiorców w inny świat, odrywają od codzienności. W portfolio wydawcy znajdują się: literatura faktu, biografie, książki wspomnieniowe, poradniki na temat zdrowia i dobrego samopoczucia, przepisy kulinarne.

Wydawnictwo Znak
Wydawnictwo Znak

Wydawnictwo Znak

Jesteśmy nowoczesnym wydawnictwem, które od ponad sześćdziesięciu lat dociera do coraz szerszego grona odbiorców z książkami wybitnymi i odkrywczymi, spełniającymi potrzeby poznawcze, religijne, estetyczne i rozrywkowe. Tworzymy przestrzeń do dyskusji i prezentacji myśli ważnych, niejednokrotnie trudnych dla człowieka żyjącego w świecie sprzecznych wartości. W naszych wyborach kierujemy się odpowiedzialnością, z poszanowaniem dla tradycji i korzeni, które nas określają. 

Bo.wiem
Bo.wiem

Bo.wiem

Bo.wiem jest marką Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kierujemy ją do czytelnika poszukującego pogłębionych reportaży, dobrze napisanych książek popularnonaukowych, mądrych poradników i nieoczywistych literackich podróży. Chcemy, by książki wydawane pod marką Bo.wiem podejmowały istotne dziś problemy społeczne, pomagały zrozumieć świat i dostarczały rozrywki na wysokim poziomie. Zapraszamy do literackich podróży! Wiem, bo czytam!

Wydawnictwo Tajfuny
Wydawnictwo Tajfuny

Wydawnictwo Tajfuny

Wydawnictwo Tajfuny przybliża literaturę Azji Wschodniej. Wyszukujemy dla Was najciekawsze tytuły: świeże głosy ze swoich lokalnych scen literackich, nieznane i zapomniane klasyki oraz kultowe pozycje, które nie dotarły do Polski. Wybieramy książki, które zachwycają nas swoim językiem i poruszają ważne dla nas tematy i wierzymy, że zarazimy tą pasją czytelników w Polsce.

Wydawca dostępny na wyłączność w ofercie Azymutu.

Wydawnictwo Romantyczne
Wydawnictwo Romantyczne

Wydawnictwo Romantyczne

Literatura obyczajowa, romanse, kryminały, powieści fantasy i young adult. Poznaj nowości Wydawnictwa Romantyczne. 

Wydawca dostępny na wyłączność w ofercie Azymutu.

Wydawnictwo Zakamarki
Wydawnictwo Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki od 2007 roku wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Wiele tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, jest też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Jesienią 2012 roku do oferty dołączyły książki francuskie.
Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody.

Wydawnictwo Tatarak
Wydawnictwo Tatarak

Wydawnictwo Tatarak

Wydawnictwo Tatarak powstało w 2007 roku. W swej ofercie posiada literaturę dla młodzieży, dzieci i najmłodszych czytelników. Wydaje niepowtarzalne książki, które są świetnie opracowane graficznie. Wśród autorów są zarówno wielcy klasycy, jak Józef Wilkoń czy Eric Carle, jak i zupełnie jeszcze nieznani twórcy.

Wydawnictwo Świetlik
Wydawnictwo Świetlik

Wydawnictwo Świetlik

Nazywam się Świetlik. Mówią o mnie, że jestem wulkanem energii, mam głowę pełną pomysłów, dobre serce i świetne poczucie humoru.
Kocham ludzi, a najbardziej uwielbiam dzieci i jestem tu właśnie dla nich! Opowiadam piękne, fascynujące historie i uchylam drzwi do magicznego świata zamkniętego w kartach moich książek.
Z całych swoich świecących sił staram się odpowiadać na wszystkie dziecięce pytania – nawet te trudne. W końcu jestem tu po to, by rozjaśniać świat.
Wierzę, że połączy nas miłość do książek i odkrywania piękna, które czeka na nas w nawet najbardziej
niespodziewanych miejscach.

Wydawnictwo Rebis
Wydawnictwo Rebis

Wydawnictwo Rebis

Wydawnictwo założone w sierpniu 1990 w Poznaniu. Od tego czasu stało się jedną z wiodących firm wydawniczych w Polsce. W 2009 roku REBIS uzyskał tytuł Wydawcy Roku.  Zajmuje się publikacją różnorodnych książek, głównie historycznych, biznesowych, fantasy, horrorów, thrillerów, sensacyjnych, kryminalnych, poradników biznesowych i psychologicznych, ale także książek dla dzieci i młodzieży oraz książek kulinarnych. REBIS z chęcią powraca także do wybitnych dzieł literatury klasycznej. 

Wydawnictwo Bumcykcyk
Wydawnictwo Bumcykcyk

Wydawnictwo Bumcykcyk

Wydawnictwo powstało w 2020 roku, przejmując prawa do kilku popularnych serii dla dzieci i młodzieży od wydawnictw: Prószyński Media oraz Edipresse. Przygotowywane są nowe wydania książek oraz zupełnie nowe tytuły we współpracy z najlepszymi twórcami.

Wydawnictwo Copernicus Center Press
Wydawnictwo Copernicus Center Press

Wydawnictwo Copernicus Center Press

Wydawnictwo powstało w 2012 roku, a naszą misją jest edukacja i popularyzacja nauki, wyrażająca się hasłem WYDAJEMY DO MYŚLENIA! Zgodnie z nim, od samego zarania, starannie i z namysłem dobieramy naszą ofertę wydawniczą.